Önemli toplantı bugün

Başbakan Saner “Hükümet karar alırken, sağlıkla ekonomiyi aynı düzeyde düşünmek zorundadır” dedi

Önemli toplantı bugün
banner432

Başbakan Ersan Saner, ülkenin bir an önce açılması için çalışmalar yaptıklarını ve bugün Bakanlar Kurulu’nun toplanarak yeni açılım sürecinin nasıl olacağını belirleneceğini açıkladı.
Saner, bir özel televizyonuna katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yeni koalisyon hükümetine yönelik eleştirilere değinen Başbakan Saner, 62 günde dünyanın baş edemediği bir sorun ile KKTC’nin de tam anlamıyla başarılması beklenmesinin ne kadar sağlıklı olduğunu sordu.
Saner, hükümet kararlar alırken, sağlıkla ekonomiye aynı düzeyde düşünmek zorunda olduklarını söyledi. 
Kapatma kararlarını içi sızlayarak aldığını dile getiren Saner, vaka sayısının düşük olduğu Lefke ve Güzelyurt gibi yerleşim yerlerinde de kapatma kararı alındığını anımsattı.
KKTC’deki vaka sayılarının dünya geneline bakıldığında oldukça düşük olduğunu söyleyen Saner, “tüm bunlar ortadayken ve bir de ülkeyi kapatmamız ciddi bir sıkıntı yaşattı. Bunlar doğal şeylerdir” dedi. Özel sektörün sıkıntılarını çok iyi bildiğini ifade eden Başbakan Saner, 2021 yılı için bir protokol imzalamayı düşündüklerini ve söz konusu protokol çerçevesinde bir takım işlemlerin yapılacağını belirtti.
Halka yapamayacakları şeylerin sözünü vermek istemediklerini ifade eden Saner, gerçekçi ve var olan imkanlar çerçevesinde hareket ettiklerini söyledi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460