Paralar bulunamadı

Balkondan girdiği evden 7 bin dolar ve 8 bin TL çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Ylyas Aralov’un ayak izleri başını yaktı

Paralar bulunamadı
banner432

Suna ERDEN
Lefkoşa’da bir şahsın tek katlı evine balkondan girip, 7 bin dolar ile 8 bin lira çaldığı belirtilen Ylyas Aralov dün ek süre talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada zanlının suç işlediğine dair delil bulunduğu; olay yerinde yapılan incelemede balkonda bulunan ayak izleri ile zanlının ayakkabısının izlerinin bire bir örtüştüğü belirtildi. Çalınan paraların henüz bulunmadığı açıklanırken, polis ek süre talep etti.
Soruşturmayı yürüten polis, zanlının 6 Ocak 2021 tarihinde 07.30- 19.30 saatleri arasında Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde A.B. isimli şahsın evine kilitsiz bulunan balkon kapısından girdiğini söyledi. Polis, eve giren zanlı Ylyas Aralov’un yatak odasında komodinin çekmecesinde bulunan 7 bin dolar ve 8 bin TL’yi çaldığını ve yine balkon kapısından çıkış yaptığını açıkladı. Polis, şikâyet üzerine soruşturma başlatıldığını, bölgedeki kamera görüntülerinin incelendiğini ve zanlının ikametgâha doğru ilerlediği sırada tespit edildiğini belirtti. 
Polis, tespit edilen zanlının mahkeme emri gereği tutuklandığını ve evinde yapılan aramada olay günü giydiği kıyafetleri ve ayakkabılarının emare olarak alındığını kaydetti. Polis yapılan olay yeri incelemesinde balkonda bulunan ayak izleri ile zanlının ayakkabısının izlerinin bire bir örtüştüğünün de tespit edildiğini aktardı. Polis, zanlının ifade vermediğini ancak bazı beyanları olduğunu bunların araştırılacağını belirterek, ilk etapta 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Aktarılan olguları değerlendiren mahkeme hakkında hırsızlık soruşturması yürütülen zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.  

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460