banner564
banner556

Protokol imzalandı

Kadınların ve gençlerin kooperatifler aracılığıyla güçlendirilmesine, meslek sahibi olmalarına yönelik kurslar düzenlenecek

Protokol imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü ile Kırsal Kalkınma Kadın Kooperatifi Ltd. (4K KOOP) arasında mesleki eğitim ve iş birliği protokolü imzaladı.
Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun katılımıyla yapılan törende protokole, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Gülşen Hocanın ile Kırsal Kalkınma Kadın Kooperatifi Ltd. Başkanı Deniz Solyalı imza koydu.
Protokol çerçevesinde, kadınların ve gençlerin kooperatifler aracılığıyla güçlendirilmesinde Yaşam Boyu Mesleki Eğitim Kursları düzenlenmesi, tarım ve kırsal kalkınma kapsamında faaliyet gösteren veya bu alanlarda faaliyet gösterecek olan kişilerin gelişiminin sağlanması, sektörün ihtiyaç duyduğu eleman ihtiyaçlarını karşılayarak iş ortamlarının yaratılması için ortak çalışmaların yapılması ve tarım, yerel ürün imalatı, kırsal turizm ve kırsal kalkınma alanlarında faaliyet gösteren kişilerin bilgi, birikim ve verimliliğinin arttırılması amaçlanıyor.

Çavuşoğlu: Paydaşlar ortak hareket etmeli
Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu imza töreninde yaptığı konuşmada, Kırsal Kalkınma Kadın Kooperatifi ile kırsal kalkınmaya destek verebilmek adına birçok iş birliği yaptıklarına dikkat çekti.
Kırsal kalkınmanın içerik olarak tüm dünyada geçerli bir davranış biçimi olduğunu belirten Çavuşoğlu, kırsalda üretimin, kalkınmanın ve çağdaşlaşmanın önemine de vurgu yaptı.
“Düşünce ortak, hedef ortak. Bu hedefe ulaşabilmek adına her birlikte çalışacağız” diyen Çavuşoğlu, ürünleri gelecek nesillere taşıyabilmek adına kurulan birlikteliğin de kendilerine moral verdiğini ifade ederek, ortak hedef doğrultusunda hareket edeceklerini ve Kooperatifin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istediklerini belirtti.

banner571

Hocanın: Amaç kadınların daha etkin olması
Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Gülşen Hocanın ise konuşmasında böylesi değerli bir protokole imza koymaktan dolayı mutluluk duyduklarını dile getirdi.
Amaçlarının kadınların iş hayatında daha etkin olmalarını sağlamak olduğunu belirten ve eksik oldukları alanlarda bu eksiklikleri gidermek için çalıştıklarını söyleyen Hocanın, bu anlayışla hareket ettiklerini ve 4K KOOP ile protokol imzaladıklarını sözlerine ekledi.
Yapacakları çalışmalarla, ortaya çıkan ürünlerin standartlarının oluşturulacağını ve ülke için bir kazanım sağlayacaklarını da sözlerine ekleyen Hocanın, birlikte çalışarak daha güzel işlere imza atacaklarına inanç belirtti.

Solyalı: Pozitif yönleri güçlendi
4K Koop Başkanı Deniz Solyalı ise konuşmasında kooperatifin kurulduğu günden bugüne kadar birçok tecrübe edindiğini ve eksikliklerini gidererek pozitif yönlerini güçlendirdiğini söyledi.
“Geldiğimiz noktada, teorik ve pratiğin geliştirilmesi ve standartların oluşturulması gerektiği bariz bir şekilde önümüzdedir. Bunu da yaparken bu işin otoritesi olan kurum olan Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmak gerekir.” diye konuşan Solyalı, programdan faydalanabilmelerini sağlayan Bakan Çavuşoğlu’na ve Daire Müdürü Hocanın’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473