banner564

Reyhan cezaevinde

Uyuşturucu operasyonunda tutuklanan 5 zanlıdan 4’ü teminatla serbest kaldı

Reyhan cezaevinde
banner598

Lefkoşa’da gerçekleştirilen operasyonda uyuşturucu ve mermi bulundurma suçundan tutuklanan Musa Eryener, Ahmet Öztemer, Raif Yıldırımer ve suçla bağlantılı yakalanan Fırat Deniz ile Reyhan Yeşilbağlılar dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Zanlılardan Yeşilbağlılar ülkede kaçak kaldığı için cezaevine gönderilirken, diğer 4 zanlı teminatla serbest bırakıldı.
Narkotik Şubede görevli polis memuru, 25 Haziran 2024 tarihinde Gönyeli Polis Karakolu tarafından trafik kazasıyla ilgili aranan KE 292 plakalı aracın Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde park halinde tespit edildiğini belirtti.
Polis, yapılan kontrolde sürücü zanlı Musa Eryener’in tasarrufunda 100 miligram sentetik cannabinoid (Bonzai) türü uyuşturucu madde bulunduğunu kaydetti. 
Polis, Eryener’in Lefkoşa’daki ikametgahına gidildiğini, o esnada evde bulunan Ahmet Öztemer’in narkotik ekibini görünce camdan iki adet paket attığını anlattı. 
Zanlının daha sonra kaçmaya çalıştığını söyleyen polis, kısa sürede tutuklandığını ve attığı paketlerin emare alındığını söyledi.  Polis, paketlerde yapılan incelemede 5 gram sentetik cannabinoid olduğunun belirlendiğini açıkladı. 

Toplam 82 adet mermi de ele geçirildi
Polis memuru, arama esnasında eve gelen zanlı Raif Yıldırımer’in aracında yapılan aramada ise 15 gram hintkeneviri, 5 gram sentetik uyuşturucu ve 72 adet canlı mermi bulunduğunu mahkemeye aktardı. 
Polis memuru, zanlı Yıldırımer’in Lefkoşa’da Sanayi bölgesindeki işyerinde yapılan aramada ise 10 adet daha canlı mermi bulunduğunu kaydetti.
Polis, 3 zanlının 26 Haziran’da mahkemeye çıkarılarak, 2 gün tutukluluk emri alındığını söyledi. 
Polis, 27 Haziran’da Fırat Deniz ile Reyhan Yeşilbağlılar’ın hücrede bulunan Ahmet Öztemer’e sandviç götürdüklerini, Merkez Karakoluna bırakılan sandviçin kontrol edildiğini ve yarım gram bonzai tespit edildiğini söyledi. 
Polis memuru, Fırat Deniz ile Reyhan Yeşilbağlılar’ın da tutuklandığını, tüm zanlıların 29 Haziran’da mahkemeye çıkarılarak, 3 gün ek süre alındığını belirtti.

10 gram 4 bin TL
Polis memuru, zanlı Eryener’in ifadesinde zanlı Öztemer’in atmaya çalıştığı uyuşturucunun da kendisine ait olduğunu, 23 Haziran’da 10 gram olarak 4 bin TL’ye aldığını söylediğini aktardı. Polis, zanlı Rıfat Yıldırımer’in ise telegram isimli sosyal medya iletişim platformundan irtibat kurduğu şahsın Lefkoşa’da bir konuma 20 gram hintkeneviri, 82 adet mermi bıraktığını, kendisinin de söz konusu konuma 500 Euro bırakarak, sipariş ettiği uyuşturucu ve mermileri aldığını itiraf ettiğini açıkladı.
Polis, zanlı Deniz’in de karakola sandviç içerisinde bıraktığı uyuşturucuyu zanlı Yeşilbağlar’dan aldığını söylediğini aktardı. 
Polis, zanlı Yeşilbağlar’ın da uyuşturucuyu Öztemer’le zaman zaman birlikte kaldığı evde bulduğunu, Öztemer Lefkoşa Kaza Mahkemesinde duruşma için beklerken, görüşüp konuştuğunu ve bulduğu uyuşturucuyu ona gönderdiğini söylediğini açıkladı.
Polis, zanlı Öztemer’in de uyuşturucu maddelerin tümünün zanlı Eryener’e ait olduğunu öne sürdüğünü açıkladı. 

4 zanlı teminatla serbest bırakıldı
Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını, Reyhan Yeşilbağlılar’ın 28 Mart 2023 tarihinden beri ülkede kaçak kaldığını belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti. Polis, diğer 4 zanlının ise uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, Reyhan Yeşilbağlılar’ın 45 günü aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi. Yıldırımer’in 30, diğer zanlıların 20 bin TL nakit teminat yatırmasına karar veren mahkeme, zanlılar için kişi başı 2 kefilin 400’er bin TL kefalet senedi imzalamasını da şart koştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya ak
Hülya ak - 1 hafta Önce

Yani bu kadar da olmaz be öğrenci kız çocuğunu sırf otobüse bindi diye mahkemeye mi çıkarılır yazıklar olsun böyle üniversiteye yazıklar olsun ne paralar saniyede alıyorsunuz utanın be utanın ulaşımı zor olan bit ada da yaşıyoruz rabbim sizi yoksullukla sınasın inşAllah yaaa reziller !!!!

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474