banner564
banner622

Ruh sağlığı incelenecek

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde çıkan kavgada palayla iki kişiyi yaralayan Mehmet Kılıç doktor kontrolünden geçirilecek

Ruh sağlığı incelenecek
banner598

Lefkoşa'nın Surlariçi bölgesinde gündüz vakti meydana gelen palalı kavgada iki kişiyi yaralayan Mehmet Kılıç hakkındaki soruşturma devam ediyor.
Dedikodusunu yaptıkları gerekçesiyle palayla Murat Gören ve İbrahim Casun’u yaralayan zanlı dün ek süre talebiyle mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden doktor kontrolünden geçirileceği belirtildi. 
Polis memuru, olayın Şubat 2024 tarihinde saat 13.30 sıralarında Lefkoşa'nın Surlariçi bölgesinde meydana geldiğini söyledi. Polis, zanlının İstanbul Caddesi üzerinde olduğu esnada kavga ettiği 
Murat Gören’in başının arka kısmına pala ile vurarak 7 santim kesi oluşmasına neden olduğunu açıkladı.
Polis memuru, zanlının daha sonra palayı İbrahim Casun’un yüzüne fırlatarak, dişinin kırılmasına ve alt sağ dudağında 4 santim kesi oluşmasına neden olduğunu kaydetti.
Polis memuru, zanlının bu olayların akabinde Murat Gören'e ait Redmi 9 marka cep telefonunu yere atarak kırılmasına neden olduğunu ve böylelikle kasti hasar suçunu işlediğini söyledi.
Polis, olayın ardından zanlının aynı tarihte Demirhan'da tespit edilerek tutuklandığını, Surlariçi’nde kaldığı otel odasında yapılan aramalarda kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını anlattı. 
Polis memuru, zanlının işlemiş olduğu suçlarla alakalı cezai sorumluluğunun olup olmadığına dair Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini ifade etti.
Olayla kullanılan palanın da bulunmadığını kaydeden polis,  aranan emare ve izlenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyledi.  Polis, alınacak ifadeler olduğunu da belirterek, zanlının 7 gün daha süreyle tutuklu kalmasını talep etti. 
Mahkeme, hakkında “katle teşebbüs, vahim zarar, yaralama, kasti hasar, tecavüzkar alet taşıma ve ciddi darp” suçlamalarıyla soruşturma başlatılan zanlının 7 süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2024, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473