banner564

Rumların sopalı saldırısına uğradılar

Kar görmek için Trodos’a giden 20’li yaşlarda 8 Kıbrıslı Türk genç, fanatik Rumların sopalı saldırısına uğradı

Rumların sopalı saldırısına uğradılar
banner598

Hafta sonunda üç arabayla Trodos’a giden ve karlarda oynayarak güzel vakit geçiren 20’li yaşlarda 8 Kıbrıslı Türk, dönüş yolunda fanatik Rum gençlerinin saldırısına uğradı. 
Fotoğraf çekmek için Platania adlı piknik alanına giren gençler, kısa bir süre sonra Yunan bayrağına sarılı sopa taşıyan Rum gençlerle karşılaştı. “Ela, ela (Gel, gel) diye bağıran Rum saldırganlar adeta kin kustu.
Çok sayıda Rum’un saldırısı sırasında 3 Kıbrıslı Türk yaralanırken, olayın şokunu yaşayan gençler, yoldan geçenlerin de kendilerine yardım etmemesinden yakındı. 
Kuzeye döndükten sonra Dr.Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne giden yaralıların ayakta tedavi gördüğü, olayın KKTC polisine de aktarıldığı bildirildi.

Dönüş yolunda saldırı
Olay önceki gün saat 15.30 civarında meydana geldi. Saldırıya uğrayan gençlerden üçü fiziksel yara aldı. 
Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) konuşan gençlerin anlattığına göre olay şöyle gelişti: 
"Üç araçla seyahat eden Kıbrıslı Türk gençler, dönüş yolunda güzel manzarada fotoğraf çekmek için Platania adlı piknik alanına girdi. 
Parkın girişinde Güney Kıbrıs plakalı üç araç yanında yaşları 25-35 yaşlarında 5-6 kişilik bir grup alkollü içki içiyor ve sohbet ediyordu. Saldırgan grup araçlara önce el kol hareketleri yaptı, 200 metre ileride duran gençlerin araçlarından indiğini görünce üzerlerine yürümeye başladı.

Taşlarla , sopalarla saldırdılar
O ana kadar saldırıya uğrayacaklarını tahmin etmeyen Kıbrıslı Türk gençler, sayıları artan ve 15 civarına ulaşan saldırganlar yaklaşınca ellerinde bazıları Yunan bayrağına sarılı sopalar ve taşlar olduğunu fark etti. Araçlardan birine yarım A4 boyutunda bir stiker yapıştıran ve cama yumruk vuran saldırganlardan biri, Galatasaray amblemli kıyafet giyen gençlerden birine yaklaşarak amblemin üzerine yumruk vurdu. Bir diğer genç yumruk ve taşlarla yaralandı.
Bunun üzerine koşarak olay yerinden kaçmaya çalışan Kıbrıslı Türk gençlerin etrafını saran saldırganlar, kollarını açıp 'ela' (gel) demeye başladı. Gençlerden biri koşarken çamur zeminde kayarak düştü, saldırganlardan biri düşen ve başını elleriyle korumaya alan gencin sol omzuna sopayla iki kez vurdu.

Korku dolu anlar
 Kıbrıslı Türk genç yerde hareket edince saldırganın üçüncü hamlesinde sopayla yere vurdu ve kırıldı. Yaralı genç arkadaşlarını bulmak için parka doğru koşmaya başladı. Ağaçlık alanda kovalamacadan sonra arkadaşlarından birini buldu ve koşmaya devam edip yola çıktı. Bir restorana gidip internete bağlanan gençler, aralarında İngiltere hatlı cep telefonu olduğu için telefonu güneyde de çalışan arkadaşlarını arayarak birbirlerini buldular.

Kimse yardım etmedi
Bu arada saldırıya uğrayan gençlerden biri, yoldan geçen bir kadın sürücüyü durdurup yaşadıkları kötü olayı aktardı ve yardım istedi. Kadın aracını kenara çekip flaşörlerini yakıp polisi arayacağını söylediği halde, aramayarak hızla olay yerinden uzaklaştı.”
Korku içinde kuzeye dönen 8 genç olayı ailelerine aktardıktan sonra fiziksel darbe alanlar Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne giderek ayakta tedavi gördü.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2024, 09:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
KKTC
KKTC - 3 ay Önce

FEDERASYON???

Turkish Power
Turkish Power - 3 ay Önce

Kim bu gencler Turk Mukavemet teskilati kim oldugu ne degistirir ima ettigin nedir

Turkish Power
Turkish Power - 3 ay Önce

Fatihin fedaileri Tatar suvarikeri vs vs ne is genclere provakotor mu diyeceksin

Bir okur.
Bir okur. - 3 ay Önce

Kim bu gencler?

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474