banner493

Savunma Bakanı silahıyla katıldı

Rum Milli Muhafız Ordusu ve Yunan Alayı’nın ortak tatbikatında hava, kara ve deniz birlikleri yer aldı

Savunma Bakanı silahıyla katıldı
banner432

  Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) ve Yunan Alayı’nın (ELDİK) birlikte gerçekleştirdiği ‘Nikitis-Dimitra 2020’ adlı tatbikata hava, kara ve deniz birliklerinin katıldığı açıklandı.

   Tatbikata Rum Savunma Bakanı Savvas Angelidis’in de ayağında botları, üzerinde kamuflajlı kıyafeti ve silahı ile bizzat katıldığına dikkat çekildi.
   Politis gazetesi “Silahıyla Birlikte Savunma Bakanı Da… Milli Muhafız Ordusu ve ELDİK’in ‘Nikitis-Dimitra 2020’ tatbikatına Katıldı” başlıklı haberinde Angelidis’in, RMMO-ELDİK ortak tatbikatını izlemekle kalmadığını, son aşamasına, muvazzaflarla birlikte bizzat iştirak ettiğini yazdı.
Gazete, tatbikata katılan RMMO mensuplarının Politis’e, Angelidis’in tatbikat senaryosunu harfiyen takip ederek yürüyüşe ve ardından gerçekleştirilen atışlara bizzat katıldığını ancak hem güvenlik gerekçeleriyle hem de halkla ilişkiler yaptığı izlenimi vermemek için, fotoğraf çekilmesini istemediğini söylediklerini yazdı.

Savaş şartlarında tatbikat

   Habere göre askerî kaynaklar, muvazzaf askerlerin gerçek şartlarda egzersiz yapıyor olması nedeniyle tatbikatın önemli olduğuna vurgu yaptı; bu yıl 5’incisi icra edilen “Nikitis-Dimitra’da, yeni tip koronavirüs tedbirlerine uyuldu, seferiler katılmadı.
   Rum Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya dayandırılan haberde, RMMO ve ELDİK birliklerinin katılımıyla 1-5 Haziran döneminde hava, deniz ve karada icra edilen tatbikatta, gerek gece gerek gündüz şartlarında birliklerin harekât sırasında hayat idame, lojistik destek, düşmanın ani baskınına tepki, kombine ve disiplinlerarası harekât kabiliyetinin denetlendiği kaydedildi.
   Açıklamada ayrıca; bütün egzersizlerin, personelin gerçekçi şartlarda eğitimi için düşman kuvvetlerin görüntülenmesiyle “çift etkili” uygulandığı da kaydedildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akın Tangül
Akın Tangül - 1 yıl Önce

Bunlara güveneceğiz ve bunlarla birlikte yaşayacağız, bunlarla iç-içe olmaz,yanyana iki komşu devlet olur,TÜRKİYEMİZİN sulandirilmayan garantisiyle olur,gerisi hikâyedir,merak ediyorum yarın bu konuda çok sayın yöneticilerimiz nasıl açıklamalar yapacak

Türk gucu
Türk gucu - 1 yıl Önce

Vah vah ordumuz patladı çok tırstık niha ha ha

Türk gucu
Türk gucu - 1 yıl Önce

Şimdi kangal vardır patırtı yapmaz işini yapar bir de bunlar gibi filolar vardır cüssesine bakmadan havlar durur

banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460