banner556

Sorunlar birlikte aşılmalı

Sendikalar, zamlar ve halkın alım gücünün korunmasına yönelik öneri ve taleplerini içeren mektubu, Sucuoğlu’na takdim etti 

Sorunlar birlikte aşılmalı

Tuğçe Ülkü AYDIN
Başbakan Faiz Sucuoğlu, KTAMS, KAMUSEN, KTOEÖS, KTÖS, HAK-SEN, GÜÇ-SEN, KOOP-SEN, HÜR-İŞ’e bağlı sendikalar ile DEV-İŞ’e bağlı sendikaların temsilcilerini kabul etti.
Sendikaları temsilen konuşan KTAMS Başkanı Güven Bengihan, zamlar ve halkın alım gücünün korunmasına yönelik önerileri ve taleplerini içeren mektubu, Başbakan Faiz Sucuoğlu’na takdim etti.
Görüşmede ilk sözü alan Bengihan, öneri ve taleplerini iletmek için Başbakan Sucuoğlu’ndan randevu istediklerini belirterek, randevu istemlerine çok kısa sürede cevap verilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Ülkenin ve halkın içinde bulunduğu sıkıntılara işaret eden Bengihan, ekonomik sıkıntıların gün geçtikçe arttığını, halkın alım gücünün gerilediğini, akaryakıt, et, süt, iğneden ipliğe her şeyin zamlanmasından duydukları endişeyi dile getirdi.
Bengihan, sendikaların kadrosunda ekonomi konusunda uzman kişiler bulunduğunu, görev verilirse, katkı koymaya, çalışmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. 

Sucuoğlu: Son 10 yılın en sıkıntılı süreci
Başbakan Faiz Sucuoğlu da, sendikaların demokratik hayatın vazgeçilmezi olduğunu belirterek, sendikalara en kısa sürede randevu vermeye çalıştıklarını söyledi.
Ülkenin son 10 yılın en sıkıntılı sürecini yaşadığına işaret eden Başbakan Sucuoğlu, bu sürecin ve sorunların hep birlikte aşılabilmesinin önemine işaret etti.
Ekonomik örgütlerle rutin toplantılara başlandığını, Sağlık Üst Kurulu gibi Ekonomi Üst Kurulu oluşturularak, ekonomik konularda adımların hep birlikte atılacağını söyledi.
 “Birinden çıkmadan, diğeri başlıyor” diyen Başbakan Sucuoğlu, dünyada baş gösteren akaryakıt sıkıntısı ve fiyatların yükselmesi, hammadde fiyatlarındaki ciddi artış, ekonomik krizlerin sadece ülkeyi değil, dünyayı, Türkiye’yi, Güney Kıbrıs’ı da ciddi şekilde etkilendiğini vurguladı.
 “Sorunlarla hep birlikte mücadele edeceğiz. Ya hep birlikte batacağız, ya hep birlikte bu sıkıntılı süreçten çıkacağız” diyen Başbakan Faiz Sucuoğlu, halkın menfaatleri ve toplumsal menfaatler ne gerektiriyorsa onları yapma taraftarı olduklarını söyledi. 

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468