banner564

Söz verdi

Yerlikaya, depremde hayatını kaybeden KKTC vatandaşlarının bulunduğu bölgelerdeki adli süreçlerin yakın takipçisi olacak

Söz verdi
banner598

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu Başkanlığındaki Cumhuriyet Meclisi Depremle İlgili Hukuki ve Adli Sürecin İzlenmesine İlişkin Oluşturulan Geçici ve Özel Komite, Türkiye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından kabul edildi. 
Açıklamaya göre, heyette Hasipoğlu’nun yanı sıra Komite Başkan Vekili CTP Milletvekili Ongun Talat, UBP Milletvekili Yasemi Öztürk, DP Milletvekili Serhat Akpınar, YDP Milletvekili Talip Atalay, Bağımsız Milletvekili Ayşegül Baybars ve Meclis Hukukçusu Sevi Çağdaş Dayıoğlu yer aldı. Kabulde ayrıca KKTC’nin Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu da hazır bulundu. 
Komite Başkanı Oğuzhan Hasipoğlu görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye İçişleri Bakanı Yerlikaya’nın depremde hayatını kaybeden KKTC vatandaşlarının bulunduğu bölgelerdeki adli süreçlerin yakın takipçisi olduğunu ifade etmesinden büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti. 

Tunç: Hepimizin yüreği yandı
Öte yandan Türkiye Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,  Cumhuriyet Meclisi Depremle İlgili Hukuki ve Adli Sürecin İzlenmesine İlişkin Oluşturulan Geçici ve Özel Komite Başkanı Oğuzhan Hasipoğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:
"KKTC Meclisi Depremle İlgili Hukuki ve Adli Sürecin İzlenmesine İlişkin Oluşturulan Geçici ve Özel Komite Başkanı Oğuzhan Hasipoğlu ve beraberindeki heyeti bakanlığımızda ağırladık. Hepimizin yüreğini yakan depremin ardından başlatılan adli süreçler hakkında görüş alışverişinde bulunduk."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473