banner564

Tapu’da sayılıyor

Bakan Oğuz, yabancılara satılan mülklerin sayısını belirlemek için çalışma yapıldığını açıkladı

Tapu’da sayılıyor
banner598

Dursun Oğuz: Emlak sektörüne zarar vermeden, uzlaşı sağlayarak tedbirler alınacak
İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Meclis’te yaptığı konuşmada, emlak sektörüne zarar vermeden, uzlaşı sağlayarak tedbirler alınacağını ve bunun muhalefetle de paylaşılacağını söyledi. İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Meclis’in bugünkü oturumunda emlak sektörü ve ilgili konuştu.
İçişleri Bakanı Dursun Oğuz ortada bir sorun bulunduğunu, sorunun herkesin sorunu olduğunu kaydederek, emlak sektörüne zarar vermeden, uzlaşı sağlayarak tedbirler alınacağını ve bunun muhalefetle de paylaşılacağını belirtti.
Oğuz, sözleşmelilerin emlak anlamında ne kadar olduğunun bilinmediğini, yasanın uygulanmasında sorun olmadığını yasaya uymayanlarla ilgili sorun olduğunu veri anlamında da tapuya giden sözleşmeler ve uyruklarla ilgili tespit yapılacağını söyledi.
Tapuya gitmeyenlerin bilinmediğini, bunu çözmekle ilgili de yasa yapılacağını dile getiren Oğuz, sektör yetkilileriyle de görüşüleceğini kaydetti.
Oğuz, herhangi bir milleti hedef göstermenin de doğru olmadığını söyledi.
“Herkes yasalara uysaydı bu olmayacaktı” diyen Oğuz, hep birlikte çalışarak sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.
Ülke güvenli olduğundan yabancıların ülkeye geldiğini söyleyen Oğuz, buna zarar verecek söylemlerden kaçınılması gerektiğini kaydetti.
Dursun Oğuz, imar planlarının da yürürlüğe girmesi gerektiğini söyledi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
VVV
VVV - 7 ay Önce

Kimse kusura bakmasin ,ulke guvenli oldugundan dolayi degil de karaparanin en kolay aklanabildigi icin bu ulkeye akin ediyorlar.

VHB
VHB - 7 ay Önce

Had Turkey not highlighted the property/land sales to foreigners this government would still be oblivious or turned a blind eye

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474