banner493

Tatar çifti de katıldı

Kıbrıslı Türk Opera Sanatçısı Manizade KKTC’de düzenlenen etkinlikle ilk kez anıldı

Tatar çifti de katıldı
banner432

Kıbrıslı Türk opera sanatçısı Bas Atilla Manizade, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Beylerbeyi Manastırı’nda yapılan konserle KKTC'de ilk kez anıldı.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde uzun yıllar müdürlük yapmış, çeşitli ülkelerde oynadığı operalarla şöhretini dünya çapına taşımış ilk Kıbrıslı Türk opera sanatçısı Bas Atilla Manizade'nin anıldığı geceye, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Atilla Manizade'nin eşi Antalya Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Aytaç Manizade, Atilla Manizade'nin yeğenleri Selen Manizade Saner, İlgen Manizade Çetin ile aileleri ve Attila Manizade'nin öğrencisi İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı ve şan pedagogu, ayrıca İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Ana sanat Dalı öğretim görevlisi Ayşe Sezerman’la konuklar katıldı.
 Gecenin bir birinden güzel eserlerini KKTC Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Danışmanı Soprano Laden İnce ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Bas-Bariton Suat Arıkan seslendirirken kendilerine piyanoda Piyanist Nadya Kameneva'nın eşlik ettiği belirtildi.
 Hüseyin Turan'ın sunumunu üstlendiği gecede, Attila Manizade'nin öğrencisi Ayşe Sezerman kısa bir konuşma yaptı.
 Atilla Manizade'nin resimleri eşliğinde Hüseyin Turan tarafından biyografisinin okunduğu gecede, on bir Attila Manizade eseri seslendirildi.
 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460