banner556

Tempoyu artırdı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanan Tatar, bir günde Tatlısu, Mersinlik, Mallıdağ, Yamaçköy, Tirmen, Serdarlı, Görneç, Gönendere, Sütlüce’yi ziyaret etti

Tempoyu artırdı

 Başbakan, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının artık özgürlük ve güvenliğinden geri adım atmayacağını vurguladı.

Yapılan açıklamaya göre Tatar, önceki gün öğle saatlerinden başlayarak akşam saatlerine kadar Kuzey Mesarya köylerinden, Tatlısu, Mersinlik, Mallıdağ, Yamaçköy, Tirmen, Serdarlı, Görneç, Gönendere, Sütlüce’yi ziyaret etti.
Tatar ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda, ekonomik güçlenmenin önemine değindi, Kıbrıs konusu ve bölgede yaşanan gelişmeler hakkında vatandaşlara bilgi verdi.
Tatar, ekonomik kalkınma için canla başla çalıştıklarını, hedeflerinin güçlü bir ekonomik yaptı, refah içinde bir halk olduğunu belirtti ve “Kıbrıs Türk halkı bunu başarabilecek yetenekte ve kararlılıktadır. Birlikte başaracağız. Hedeflerimizden şaşma yok” dedi.
Tatar, Kıbrıs konusuna değinirken de, yeni bir karar verme ve kırılma sürecine girildiğine dikkati çekti. Tatar şöyle konuştu:
“Rum tarafının nasıl bir anlaşma istediği net ortadadır. Kimse halkımızı aldatmasın. Eğer istediklerini kabul etmezsek bir anlaşmaya yanaşmayacakları geçmiş süreçlerle kanıtlanmıştır. İstedikleri anlaşmaya evet dersek Türkiye’nin güvencesinden yoksun kalacağız. Güzelyurt dahil pek çok yerleşim yerimizi vereceğiz. Yönetimde veto hakkımız olmayacak. Yani 1960’tan da geri gideceğiz. Böyle bir şey alsa olamaz. Özgürlük ve güvenliğimizden geri adım atmayacağız”.
Tatar, Türkiye ile kardeşçe ilişkilerin bozulmaması gerektiğinin altını da çizdi ve “Bunu yapmak Kıbrıs Türk halkının geleceğini tehlikeye atmaktır” dedi.

Kayseri’de konferans verecek
Öte yandan Başbakan Ersin Tatar, Kayseri Üniversitesi’nin davetlisi olarak “Mavi Vatanda KKTC’nin Rolü” konulu konferansı vermek üzere bugün Kayseri’ye gidiyor.
Başbakan Ersin Tatar,  yarın Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) 15 Temmuz Yerleşkesi’nde “Mavi Vatanda KKTC’nin Rolü” konulu konferansı gerçekleştirecek.
Başbakan Ersin Tatar ziyaretini tamamlamasının ardından 4 Mart Perşembe akşamı saat 20.35’de yurda dönecek. 

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474