banner564

Teşkilat huzurun teminatı

Kuni ve PGM yardımcılarını kabul eden Töre, “Polisimiz eksikliklere rağmen görevini layıkıyla yapıyor” dedi

Teşkilat huzurun teminatı
banner598

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni, Polis Genel Müdür 1’inci Yardımcısı Ali Adalıer ve Polis Genel Müdür 2’nci Yardımcısı Kaan Resa Saçar’ı kabul etti.
Verilen bilgiye göre, Meclis Şeref Salonu’nda yer alan kabulde konuşan Töre, polisin 365 gün 24 saat kesintisiz görev yaptığını, ülkede kriminal olayların yanında trafik kazalarının da yaşandığını, ancak emniyet güçlerinin görevlerini layıkıyla yerine getirdiğini söyledi.
Polisin sıkı denetimlerine rağmen alkollü ve süratli araç kullanımının trafik kazalarının oluşumunda birinci sırada geldiğini belirten Töre, ülkenin bir diğer sorununun da kayıt dışı yaşam olduğunu kaydetti.
Töre, cürümle mücadele konusunda polisin hem olayların öncesinde hem de adalete teslim edilme noktasında görevini eksiksiz yaptığını ifade etti.
Polis teşkilatının yıpratılmaması gerektiğinin altını çizen Töre, emniyet güçlerinin moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi noktasında kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacağını kaydetti.
Polisin araç ve personel eksikliğini bildiklerini bunların da bir an önce giderilmesi gerektiğini kaydetti.
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, polisin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin vazgeçilmezi olduğunu vurgulayarak tüm emniyet teşkilatına başarılar diledi.
Polis Genel Müdürü Kasım Kuni de polis teşkilatının tüm birimleriyle halkın huzur ve güvenliğini sağlamak adına görev yapmaya devam edeceğini vurguladı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473