banner493

‘Umuda Yolculuk’

Uyuşturucu ile mücadele çalışmaları altında oluşturulan platformun ilk durağı olan Dipkarpaz’daki faaliyetleri tamamlandı

‘Umuda Yolculuk’
banner432

Uyuşturucu ile mücadele çalışmaları altında oluşturulan Umuda Yolculuk Platformu ilk durağı olan Dipkarpaz’daki faaliyetini tamamladı.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’ndan yayınlanan bildiride, Ottoman Fight Club, KKTC Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Gençlik Dairesi ve Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği ile işbirliğinde geliştirilen etkinlikte, uzakdoğu sporlarının yaygınlaştırılması, kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi,  aynı zamanda bağımlılıklar konusunda toplumsal farkındalık ve bilinç seviyesinin yükseltilmesinin hedeflendiği bildirildi.
İlk ayağı beş gün süren projede karavanı ziyaret eden  çocuklara, kitap hediye edildi, bağımlılıklar konusunda bilgilendirme yapıldı,  kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak etkinlikler düzenlendi, uzakdoğu sporları eğitmenleri tarafından başlangıç eğitimleri verildi.

Bir sonraki durak Yeni Erenköy
Çocuk kitaplarına yoğun ilgi olması nedeniyle, Gençlik Dairesi Dipkarpaz Gençlik Merkezi Kütüphanesi’nden kitap desteği de sağlandı. Ekipler 60’a yakın ev ziyareti de gerçekleştirdi. Projenin bir sonraki durağı Yeni Erenköy,  ondan sonraki ise Mehmetçik.

Yoğun ilgi memnun etti
Karavanda gurup liderliğini sürdüren Ottoman Fight Club Başkanı Hasan Kurumanastırlı, çocuk ve gençlerin yoğun ilgisinden memnun kaldıklarını söyledi.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu da Dipkarpaz’dan gelen sonuçların kendilerini umutlandırdığını ifade etti.

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460