banner564
banner622

Uzun süre gizlendi

Uyuşturucu satışı yaptığı gerekçesiyle aranan Wilward, 2 yıl sonra Ercan’ndan çıkış yaparken yakalandı

Uzun süre gizlendi
banner598

Lefkoşa’da 2021 yılında düzenlenen operasyonla ele geçirilen 20 gram uyuşturucuyla ilgili aranan Wilward Kudzai, Ercan Havaalanı’ndan çıkış yaparken yakalandı.
Zanlı dün mahkemeye çıkarılırken, duruşmada 2 yılı aşkın süredir ülkede kaçak yaşam sürdüğü açıklandı. 
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünde görevli polis, 27 Temmuz 2021 tarihinde Lefkoşa’da gerçekleştirilen operasyonda 20 gram hintkeneviri ele geçirildiğini ve bir kişinin tutuklandığını belirtti. Polis, ele geçirilen uyuşturucu ile ilgili zanlının da aranan şahıs olduğunu açıkladı. Polis, ancak zanlının söz konusu tarihte tespit edilemediğini ve aranan şahıslar listesine alındığını belirti. Polis memuru, zanlının önceki gün Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken, görevliler tarafından tespit edildiğini açıkladı. 
Polis, zanlının üzerine yapılan aramada çantasında içerisinde hintkeneviri kalıntısı bulunan bir adet öğütücü ele geçirildiğini söyledi.
 Polis memuru, zanlının muhaceret kontrolünün yapıldığını, 29 Kasım 2021 tarihinden tutuklandığı güne kadar ülkede kaçak yaşam sürdüğünün tespit edildiğini belirtti.
 Polis, zanlıya 2021 yılında meydana gelen 20 gram uyuşturucu satma ve tasarrufu, 2023 yılında meydana gelen uyuşturucu tasarrufu ve KKTC’de izinsiz ikamet etme suçlarından dava okunduğunu açıkladı. 

Geçmiş davayı kabul etmedi
Polis, zanlının 2021’de meydana gelen uyuşturucu verme ve tasarrufu suçunu kabul etmediğini belirtti. Polis, zanlının 2023 yılında meydana gelen uyuşturucu tasarrufu ve KKTC’de izinsiz ikamet etme suçlarını ise kabul ettiğini açıkladı. 
Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, Zimbabwe vatandaşı olduğunu ve ülkede kaçak yaşam sürdüğünü kaydeden polis memuru, zanlının 3 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti. 
Polisin ardından söz hakkı verilen zanlı ise söyleyecek bir şeyi olmadığını söyledi.
Mahkeme, zanlının 3 ayı aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473