banner493

Yasal düzenleme  tamamlanmalı

Gardiyanoğlu, serbest çalışan hekimlerin tek umudunun Genel Sağlık Sigortası’nın hayata geçmesi olduğunu ifade etti

Yasal düzenleme  tamamlanmalı
banner432

 Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB) Başkanı Remzi Gardiyanoğlu, Genel Sağlık Sigortası sistemine geçilebilmesi için sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na görev düşmediğini, Sağlık Bakanlığı’nın da yasal düzenleme ve altyapı konusundaki çalışmaları bitirmesi gerektiğini kaydetti.

Remzi Gardiyanoğlu, yazılı açıklamasında Genel Sağlık Sigortası ile ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu.
Gardiyanoğlu, “Bu yeni bir proje değil. 1984 yılından beridir tüm hükümet programlarında en fiyakalı proje olarak hep ilk sırada yer aldı. Cek’lerle cak’larla bir arpa boyu yol alınamadı” dedi.

banner499
Genel Sağlık Sigortası’nın siyasiler tarafından şişirilen bir sistem olmaktan öteye geçemediğini belirten Gardiyanoğlu, sağlık bakanları için hep bir kurtuluş olan sistemin rant dişlisine çomak sokulmak istenmediğini için hayata geçemediğini savundu.
“Genel Sağlık Sigortası’na geçebilmenin tek yolu bazı statükoların yıkılması ve bu süreçte yapılacak grevlere direnebilmekten geçer” diyen Remzi Gardiyanoğlu, “Genel Sağlık Sigortası, ikinci iş için kamu hastanelerinin içini boşaltan, buraların çökmesine sebep olanların da oyununa son verecek” ifadelerini kullandı. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner473

banner460