banner564

Yeni tarih belirlenecek

Arıklı, Yeni Ercan Havalimanı’nın, bayramdan sonra açılması için Türkiye ile istişarelerin sürdüğünü belirtti

Yeni tarih belirlenecek
banner598

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ercan’a “büyük önem” verdiğini belirterek, Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binası ve pistinin, bayramdan sonra açılması için Türkiye ile istişarelerin sürdüğünü, Erdoğan’ın programına göre yeni bir açılış tarihinin belirleneceğini açıkladı.
Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binası ve pistinin açılması konusunda konuşan Bakan Erhan Arıklı, “Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) grevi nedeniyle teknisyenlerin son kontrol ve onay için Ercan Havaalanı’na gitmediğini, ayrıca yeni havalimanında diğer bazı teknik aksaklık olabileceğini, binlerce insanı beklerken bunu riske atmak istemediklerini ve açılışı bayram sonrasına ertelediklerini” açıkladı.
“Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ercan’a büyük önem verdiğini” ifade eden Bakan Arıklı, “Böylesi dev bir açılışın Erdoğan’a yakıştığını, bayramdan sonra açılması için Türkiye ile istişarelerin sürdüğünü, Erdoğan’ın programına göre yeni bir tarih belirleneceğini” aktardı.
Arıklı, “Simgesel bir açılış değil, işlevsel bir açılış istediklerini, açılıştan sonra yeni Ercan’ın devrede olacağını” da kaydetti.

Sadece eleştiri ile girişimler baltalanmak isteniyor
Fly Kıbrıs Hava Yolları’nın uçuşlara başlamasını da değerlendiren Bakan Arıklı, “Üç genç girişimci kafalarını taşın altına koydular. Bu işi başardılar” ifadelerini kullandı.
Arıklı, “Şekil olarak yerli ya da milli tartışmalar uzun zaman aldı. Motivasyon zaman zaman düştü. Ama ısrar ettik. Bilet fiyatlarını aşağı düşürmek lazımdı. Liberal ekonomi şartları içinde rekabet ortamını oluşturmak lazımdı. Şimdi bir tane ile başladık. Şimdi bile fiyatlar dengelendi. İki şirket ek seferlere başladı, çünkü yeni aktör var. Hala eleştiri! Ne yapmamız lazımdı? Sadece eleştiri ile girişimler baltalanmak isteniyor” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473