banner564
banner556

Yol haritası belirlenecek

Antik Limanı’nda devam eden yenileme çalışmalarını inceleyen Şenkul, “Girne Belediyesi’nin proje dışında kalması kabul edilemez” dedi

Yol haritası belirlenecek

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul,  Girne Antik Liman bölgesinde gerçekleştirilen yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.
Verilen bilgiye göre, Şenkul’a belediye meclis üyeleri ve üst düzey belediye yöneticileri eşlik etti. Şenkul, bölgede yapılan incelemelerde bazı önemli hususlarda eksiklerin tespit edildiğini kaydetti.
Girne Belediyesi’nin, Girne Antik Liman projesinin dışında bırakılmasının kabul edilemez bir husus olduğunu kaydeden Şenkul, bu noktada ivedi şekilde yol haritası belirlemek üzere Turizm Bakanlığı yetkilileri ile bir görüşme gerçekleştirmeyi planladıklarını açıkladı.
Girne Antik Liman bölgesinde gerçekleştirilen yenileme çalışmalarında ciddi eksikliklerin tespit edildiğini aktaran Şenkul, projenin takip edilmesi adına Girne Belediyesi teknik personellerinden birisinin, proje bitimine kadar bölgede görevlendirilmesi kararı aldıklarını belirtti.
Bölgede gerçekleştirilen ilk temaslarda, projenin sağlıklı bir şekilde son bulması adına Girne Belediyesi olarak her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarının altını çizen Şenkul, “Söz verdiğimiz gibi projenin bitiş tarihi olan 30 Mayıs’ta tamamlanması adına buradayız” dedi.
Girne Antik Limanı Yenileme Projesi, proje koordinatörlüğü ile yarın bir toplantı yapmayı planladıklarını belirten Şenkul, toplantıda tespit edilen eksikler ile yapılması gerekli görülen işlerin ortaya konacağını belirtti.
Öte yandan Şenkul, tüm Antik Liman esnafının ise 9 Ocak Pazartesi günü Girne Belediyesi’nde gerçekleştirilecek ayrı bir toplantıya davet edileceğini kaydederken, gerçekleştirilecek olan toplantıda esnafla birlikte yol haritası belirleneceğini 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473