banner564

147 ev zarar gördü

Depremden etkilenen Yozgat'ta hasar tespit çalışmaları sürüyor

147 ev zarar gördü
banner598

Tokat'ın Sulusaray ilçesi merkezli 5.6 büyüklüğündeki depremden etkilenen Yozgat'ta hasar tespit çalışmaları sürüyor. Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, şu ana kadar 147 ev, 14 ahır ve 8 camiden hasar ihbarı aldıklarını söyledi. 
Tokat'ın Sulusaray ilçesi merkezli önceki akşam saat 18.11'de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem, Yozgat merkez ve ilçelerinde de hissedildi. Kadışehri ilçesinde etkisi daha çok hissedilen deprem paniğe neden oldu. 
Vatandaşlar geceyi dışarıda geçirirken depremin neden olduğu hasar, gün ağarınca ortaya çıktı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, vatandaşların hasar ihbarları üzerine kentte hasar tespit çalışmaları gerçekleştirdi. Ekipler, Kadışehri, Aydıncık, Çekerek ve Akdağmadeni ilçelerinde hasar tespit çalışmasına devam ederken; vatandaşlara insani yardımların ulaştırılması için de çalışma yürütüldü. Kadışehri ilçesine bağlı köylerde evlerine giremeyen vatandaşlar AFAD tarafından kurulan çadırlarda kaldı.
Yozgat Valiliği öncülüğünde depremden etkilenenlere çadır ve battaniye dağıtıldı. Türk Kızılay tarafından da sıcak yemek servis edildi. Depremden etkilenen köylerde, vatandaşlar cuma namazını açık havada kıldı. Yelten köyünde de cuma namazı köy konağı önünde kılındı.  

'Gelen talepleri karşılıyoruz'  
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, sahadaki çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Depremde herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığını söyleyen Özkan, şu ana kadar 147 ev, 8 cami ve 14 ahır için hasar ihbarı yapıldığını, tespit çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474