banner564

Beyhude bir yaklaşım

CHP lideri Özel, Bahçeli'yi "Türkiye ittifakına" davet etti, Ak Parti Sözcüsü Çelik tepki gösterdi

Beyhude bir yaklaşım
banner598

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Ak Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifak kurulabilir" açıklamasının yankıları sürüyor. 
Bahçeli'nin açıklamasına CHP Lideri Özgür Özel'den yanıt geldi. Özel, Bahçeli'yi "Türkiye ittifakına" davet etti. Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in açıklamalarına tepki var.
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Ak Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifak kurulabilir" açıklamasını CHP lideri Özgür Özel, "Ben Bahçeli'ye de bir davette bulunayım. Bahçeli ittifakından memnun değilse gelsin bizim ittifakımıza katılabilir. Gelsin Türkiye ittifakına katılsın." sözleriyle değerlendirdi.
Özel, "Sayın Bahçeli kolaycılığa kaçmasın. Kimse bize ittifak falan önermesin. Bugünün sorumluları bunun sorumluluğunu taşıtacak. Sayın Bahçeli, şöyle bir kolaycılık yapmasın. Memleketi bu hale getirip suç ortağını bize doğru itmesinler. Bu sorunlar ya çözsünler ya bıraksınlar biz çözeriz." dedi.

Çelik: Yakışıksız bir açıklama
Özgür Özel'in MHP Lideri Devlet Bahçeli ile ilgili açıklamalarına yanıt Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Çelik açıklamaları "saygısız bir siyasi saldırganlıktır" olarak değerlendirdi.
Çelik, "CHP Genel Başkanı Sn. Özgür Özel’in Cumhur İttifakı’nın birliğinde ve bütünlüğünde bir sorun olduğunu düşünmesi beyhude bir yaklaşımdır. Sn. Özel’in Cumhur İttifakı bileşenlerine “suç ortağı” demesi ise siyasi nezaket atmosferine yakışmayan saygısız bir siyasi saldırganlıktır." dedi.
Cumhur İttifakı ile ilgili de mesaj veren Çelik, "Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir ve her türlü saldırganlığa siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güçtedir. Sn. Özel’in Cumhurbaşkanımızın iade-i ziyareti sonrasında bu şekilde yakışıksız bir açıklama yapmasını, yürüttüğü siyasete dönük olarak CHP içinde meydana gelen rahatsızlıkları giderme çabası olarak görüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
Tartışmalara ilişkin Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin'den de bir açıklama geldi. Şahin, "Cumhur İttifakı bir inanç ve ideal birlikteliğidir. Cennet vatanımızın muhafızı, geleceğimizin teminatı, demokrasimizin sigortasıdır. Manası gündelik siyasi gelişmelerin çok ötesinde ve derinliklidir." dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 1 ay Önce

Cumhur ittifakında sorun yoksa, niye o zaman Bahçeli AKP-CHP ittifakı öneriyor? Sorun olsun diye mi?

Doğru Söz
Doğru Söz - 1 ay Önce

Elbette icra makamları hesap vermeli. Hesap vermekten korkmayan yoldan çıkar, yolsuz ve soysuz olur. Demokrasi anca hesap verilirse işleyebilir.

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474