banner564
banner556

12 aylık bebek ‘Corona’ tedavisi görüyor

Güney Kıbrıs’ta 12 aylık bebeğin ‘Corona’ tedavisi gördüğü açıklandı

banner611
12 aylık bebek ‘Corona’ tedavisi görüyor
banner598
banner616

   Güney Kıbrıs’ta Covid-19 nedeniyle entübe halde yoğun bakımda tedavi gören 12 aylık bebeğin sağlık durumunun kritik olduğu bildirildi.
   Alithia gazetesi, bebeğin Covid-19’a bağlı “MIS-C” (Multisystem Inflammatory Syndrome in Children) hastalığıyla da boğuştuğunu ve aynı sendromla boğuşan 9 ve 12 yaşında iki çocuğun daha hastanede tedavi gördüğünü yazdı.
   Haberde, şu anda Güney Kıbrıs’ta Covid-19’un “Delta” varyasyonunun yüzde 100 hakim olduğu ve yeni bir tehdit olan “Mu” varyasyonuna henüz rastlanmadığı belirtildi.
   Gazete, bir diğer haberinde de, Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos’un, aşılanmamayı telkin eden ve kısıtlayıcı tedbirlere karşı çıkan bazı din adamlarının bulunduğuna dair şikayetler aldığını ve bu yönde telkin veren din adamlarını cezalandıracağını açıkladığını yazdı.
   Habere göre II. Hrisostomos, konunun 9 Eylül’deki Sen Sinod Meclisi toplantısında ele alınacağını ve verilebilecek cezalar arasında maaş kesintisi ile süresiz izne çıkarılma gibi cezaların bulunabileceğini belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473