banner564

Güney'de hükümeti protesto eylemi var

Lefkoşa’nın Rum kesiminde bugün hükümeti protesto eylemi var

Güney'de hükümeti protesto eylemi var
banner598

   Güney Lefkoşa’daki “Kolokasi Parkında” bugün saat 16.00’da yapılacak olan protesto etkinliğinde, olaylar çıkmasından korkuluyor.

   Etkinlik çerçevesinde otorite ve yolsuzluk karşıtı bir yürüyüş düzenleneceğini yazan Haravgi gazetesi, Rum Polisinin durumu gözetlemek için etkinlik noktasında hazır bulunacağını yazdı.
İlgili haberlerde Rum polisinin “bazı sorunlu kişilerin etkinliğe sızacağı ve olay çıkarmaya çalışacaklarına dair bilgilere sahip olduğu” da ifade edildi.
    Alithia gazetesinde yer alan habere göre, Rum polisi basın sözcüsü ise açıklamasında, ellerinde geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleşen protesto gösterisinin barışçıl olmadığını gösteren fotoğraflar ve videolar bulunduğunu dile getirdi.
   Fileleftheros gazetesi ise haberinde, Rum polisinin bugün Lefkoşa Rum kesimi ve Limasol’da yapılacak olan iki protesto gösterisi konusunda tüm olasılıklara karşın organize olduğunu ve bu hususta plan tatbikatları yaptığını yazdı.

Araştırmalar başladı

   Öte yandan haberde, geçtiğimiz Cumartesi günü meydana gelen olaylarda Rum polisinin orantısız güç kullanıp kullanmadığının araştırılması için 4 cezai soruşturma memuru atandığı ve bunların araştırmalarını tamamlamak için 3 aya sahip olacakları da belirtildi.
   Bu arada Rum basını, Limasol Polis Müdürlüğü önünde dün yaklaşık 50 kişi tarafından barışçıl bir protesto etkinliği düzenlendiğini ve etkinlik sırasında Polisin geçtiğimiz Cumartesi günkü protesto etkinliğini ele alışı ile devletin pandemiyi yönetiminin protesto edildiğini yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473