banner493

Güney Kıbrıs PCR da istemiyor

Rum Yönetimi, bugünden itibaren aşı belgesi olan yolcuların ülkeye karantinasız girişine izin verecek

Güney Kıbrıs PCR da istemiyor
banner432

Rum Bakanlar Kurulu, Coronavirüs aşısı yaptırmış ve Rum Yönetimi’nin ilgili aşı belgesine sahip olan yolcuların 1 Nisan 2021 tarihi itibarıyla karantinasız ve PCR gerektirmeden Güney Kıbrıs'a giriş yapabileceği yönünde karar aldı.
Rum haber kaynaklarına göre; Bakanlar Kurulu tarafından dün alınan karar Rum Taşımacılık Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıklandı. Buna göre; Coronavirüs aşısı yaptırmış ve Güney Kıbrıs'a varışlarında kendilerine Rum Yönetimi tarafından verilecek aşı belgesi olan bütün yolcuların, geldikleri ülkeye bakılmaksızın Güney Kıbrıs'a girişlerinde, zorunlu karantinadan ve PCR testi zorunluluğundan muaf tutulacak.

banner499
Bu şartlarla Güney'e gidecek yolculardan,  Rum Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen; son doz aşının yaptırıldığı tarihten sonraki gün ile seyahat tarihi arasındaki gün sayısı kuralına uygunluk aranacak.  Rum Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği bu gün sayısının //cyprusflightpass.gov.cy/en/vaccinated-passengers adresindeki cyprusflightpass platformunda yayınlanacağı kaydedildi.
Rum yönetiminin aşı belgesine sahip olan yolcuların, yukarıda belirtilen platformdaki elektronik başvuru formunu doldurmaktan muaf olmayacakları bilgisi de verildi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460