banner564
banner556

‘Horoz Demir’ Kıbrıs’ta

Güneyde mülteciler için kurulan dikenli tellerin Türkiye’den ithal edildiği ortaya çıktı

‘Horoz Demir’ Kıbrıs’ta

  Güney Kıbrıs’a yönelik mülteci akının engellenmesi amacıyla Peristerona-Astromerit-Akaça ve “Avlona” (Gayretköy) bölgelerine yerleştirilen dikenli tellerin, Türkiye’den ithal edildiği ve markasının ‘Horoz Demir’ olduğu belirtildi.

banner571

   Politis  gazetesi, “Nuris’in Türkiye Tarafından Mülteci Konusunun Araç Haline Getirilmesine Karşı-Made In Türkiye Demir Parmaklıklar” başlıklı haberinde, ülkedeki mülteci akınının engellenmesi için Peristerona-Astromerit-Akaça ve “Avlona” (Gayretköy) bölgesinde kurulan demir parmaklıkların Türkiye’den ithal edildiğini yazdı.
   Demir parmaklıkların Yunan şirketi tarafından yerleştirildiğini yazan gazete, ancak bunların Türkiye’den ithal edildiğini, bölge sakinlerinin bunu kendi gözleriyle tespit ettiğini belirtti.
Bölge sakinlerinin, gazeteye fotoğraf gönderdiğini yazan Politis, demir parmaklıklar üzerinde “Horoz Demir” yazdığını belirtirken bunu destekleyen fotoğrafa da yer verdi.
Gazete, kimsenin yasa dışı bir şeyden söz edemeyeceğini, ancak yasa dışı olmayan bir şeyin etik olduğu anlamına da gelmediği yönünde yorum yaptı.
   Haberde ülkenin söyleminin “Türkiye’nin mülteci konusunu araç haline getirdiği” olgusuna odaklandığı bir dönemde, Türkiye’yi destekleyerek bu politikaya yardımcı olunduğu da belirtildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 ay Önce

Bu millet avanaktir parayı görsün silah da satar Ege adalarına mallanmaya da gider

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473