banner564

‘Hoş olmadı’

Hristodulidis, Hizbullah liderinin uyarısına “savaşın parçası olmadık” diyerek yanıt verdi

‘Hoş olmadı’
banner598

   Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis’in Hizbullah lideri Nasrallah’ın “Rum Yönetimi’nin Lübnan'a saldırı için İsrail'e üslerini açması halinde, Hizbullah'ın Rum Yönetimini savaşın bir parçası kabul edeceği ve buna göre tutum sergileyeceği uyarısına” yanıt verdiği haber verildi.

   Alithia gazetesi “Hizbullah Lideri Kıbrıs’ı Tehdit Ediyor, Başkan da Amaltheia İnisiyatifiyle Yanıt Veriyor” başlıklı haberinde, Hristodulidis’in Nasrallah’ın tehditlerine yanıtında Rum Yönetimi’nin hiçbir şekilde savaşla ilgili anlaşmazlıklara müdahil olmadığını ve Rum Yönetimi’nin sorunun değil çözümün bir parçası olduğunu vurguladığını iletti.
   Rum Yönetiminin sorunun değil çözümün bir parçası olduğunu yineleyen Hristodulidis, örneğin insani koridor aracılığıyla ortaya konan rollerinin yalnızca Arap dünyası tarafından değil, uluslararası toplumun tamamı tarafından kabul edildiğini de savundu.
   Gerek Hizbullah gerek de Lübnan hükümetiyle haberleşme kanalına sahip olup olmadıklarına dair bir soruya karşılık ise Hristodulidis, doğal olarak hem Lübnan hükümetiyle hem de İran’daki hükümetle haberleşme kanalına sahip olduklarını ifade etti.
Hristodulidis, diplomatik yoldan haberleşme kanalı olduğunu söyledi.
  Nasrallah’ın açıklamalarının kendisini endişelendirip endişelendirmediği sorusuna karşılık ise Hristodulidis, bu açıklamaların hoş olmadığını aynı zamanda bu açıklamaların Güney Kıbrıs’ın savaş operasyonlarına katıldığı imajını yaratmak için yapılan girişimlerle hiçbir durumda örtüşmediğini ifade etti.
   Nasrallah’ın açıklamaları konusunda yabancı liderlerle iletişim kurup kurmayacağı sorusuna ise Hristodulidis, diplomatik yoldan iletişim kuracağını sözlerine ekledi.
Politis gazetesi ise “Hizbullah Kıbrıs’ı Savaş Kadrajına Koyuyor” başlıklı manşet haberinde, gazeteye konuşan güvenilir bir diplomatik kaynağın, Nasrallah’ın tehditlerinin İsrail’in Hizbullah’ı püskürtmek için Lübnan içinde küçük çaplı bir operasyon başlatma niyetleriyle bağlantılı olduğunu yazdı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 3 hafta Önce

Siyasetci gibi konuştu. Cehalete konuştu. İletişim ve ulaşım kanalları coğrafyadan ve BM plânlamalarından dolayıdır. Kendi insiyatif ve vicdanınızdan değil. Güney Kıbrıs'in herbir tarafını ABD, ingiltere, Fransa, israil , Yunanistan vs nin orospusu gibi yapyınız. Zaten esasında Makarios da tam da bu amaçlara ulaşılsın diye ABD senaryosu gereği Yunan cuntası tarafından devrilmedi mi. Bu coğrafyayı inatla savaşın iiçine çekiyorsun. Israilin orospusu olmaya bu kadar hevesli olma! Israil 21. yüzyılın Hitleri'dir.

KKTC
KKTC - 3 hafta Önce

Daha beter olasınız. Siz hiç akil koymayacaksiniz.

Öz
Öz - 3 hafta Önce

‘Acem Palavrası!’ Sözü meşhurdur. Acem’in maşası terörist Hizbullah bir Acem palavrası sıkmış. Hele bir denemeye cüret etsin de, dünyadan bir terör örgütü eksilsin.

Turkish Power
Turkish Power - 3 hafta Önce

Yalan soz gibi bunlarda da got yok sikiyi gorunce topuklama ha ha ha

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473