banner564
banner556

Para şiltenin altından çıktı

banner587

Rum Merkezi Cezaevi’nde işkenceyle öldürülen Çıdan cinayeti zanlısının hücresinde 2 bin Euro bulundu

banner589
Para şiltenin altından çıktı

   Rum Merkezi Cezaevi’nde Tansu Çıdan’ın öldürülmesinde esas zanlı olarak görülen Türk’ün hücresindeki şilte altında 2 bin Euro bulunduğu belirtildi.

banner571

   Alithia gazetesi ‘bu paranın nasıl geldiği ve bu parayla ne yapacağı’ sorularının gündeme geldiğini yazdı.
    Gazete, bir polis kaynağının da doğruladığı  Reporter’in haberine dayanarak, Türk zanlının şiltesinin altında nakit olarak 2 bin Euro bulunduğunu, Türk’ün 24 saat gözetim altındayken bu paranın nasıl geldiğinin ise bilinmediğini belirtti.
    Zanlının, 28 Ekim’den itibaren Lakadamya’daki tutukevinde  tutulduğunu, kendisini ziyaret eden kişilerin ise sıkı kontrolden geçirildiğini belirten gazete, zanlının da nakil öncesi ve sonrası kontrol edildiğini yazdı.
   Gazete, paranın nereden geldiğinin bilinmemesine karşın en önemli sorunun, zanlının “tutukluyken bu parayı ne yapacağı” olduğuna da dikkati çekti.
   Gazete, Türk zanlının önceki vukuatlarına ilişkin ayrıntılara da yer verdi.
   Zanlının avukatı aracılığıyla, tutukevindeki polisin, kendisini ziyarete gelen eşine arkadaşlık gönderdiği gerekçesiyle şikayette bulunduğunu yazan gazete, zanlının bu olaya, mahkemesi sırasında bağırarak tepki gösterdiğini belirtti.
   Zanlının, polise yönelik suçlamalarının ardından bahse konu polisin başka yere gönderildiğini, polis müdürlüğünün ise olayla ilgili olarak  sonucu henüz bilinmeyen araştırma başlattığını belirten gazete, zanlının, bu olayın birkaç gün sonrasında  kendisini iyi hissetmediği gerekçesiyle hastaneye götürülmesi yönünde talepte bulunduğunu, buna bağlı olarak taşıma nedeniyle polisin alarma geçtiğini, zanlının, ellerine kelepçe takılmasına tepki göstererek hastaneye gitmeyi reddettiğini yazdı.
   Habere göre zanlı, bunun üzerine, çakmakla ateşe verdiği hücresine geri götürüldü.
   Gazete zanlının, çakmağı nasıl bulduğunun da bilinmediğini yazdı.
Habere göre zanlı hâlâ tutuklu bulunurken bugün diğer kişilerle birlikte mahkeme önüne çıkacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473