banner493

Pasaport’ların yüzde 53’ü yasa dışı

Güney Kıbrıs’ta  ‘altın pasaport’ skandalıyla ilgili soruşturma tamamlanarak Başsavcılığa teslim edildi

Pasaport’ların yüzde 53’ü yasa dışı
banner432

  Güney Kıbrıs'ta “Kıbrıs Yatırım Programı”(KEP) kapsamında yatırım karşılığında yabancılara verilen ‘altın pasaportlar’ skandalıyla ilgili araştırma sonuçlarının Başsavcılığa iletildiği bildirildi.

   Fileleftheros gazetesi “3’ünden 2’si Sorunlu-Cezai Sorumluluk Ancak Siyasiler İçin Değil-Siyasi Sorumluluğu Üstlenme ‘Toplu Yasadışılığa’ Müdahil Olan Yetkililer ve Diğer Siyasilere Bağlı” başlıklı manşet ve iç sayfadaki haberinde Araştırma Komitesi Başkanı Mironas Nikolatas’ın, Başsavcı önünde yapmış olduğu açıklamalara yer verdi. 
Habere göre Nikolatas, önlerinde bulunan verilerden siyasi kişilerin, kurumların ve yetkililerin muhtemel  siyasi sorumluluklarının bulunduğuna işaret etti.   
   Başvuru sahipleri-yatırımcılar, iş insanlarına yüklenen cezai sorumluluk da tespit ettiklerini belirten Nikolatas, siyasi sorumlulukların üstlenilmesinin de etkilenen kişilere bağlı olduğunu söyledi. 
Nikolatas, 2007-2020 yılları arasında, ilgili Bakanlar Kurulu tarafından “toplu yasadışılığın” bulunduğunu, Tasos Papadopulos başkanlığı döneminde 5, Hristofyas başkanlığı döneminde 228, Anastasiadis başkanlığı döneminde ise 6 bin 546 vatandaşlığın verildiğini de belirtti. 
Nikolatas, verilen vatandaşlıkların yüzde 53’nün (3 bin 609 pasaport) yasa dışı olduğu şeklindeki açıklamasını da yineledi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 hafta Önce

Allah Allah iftiradır onlar böyle birşey yapmaz TC den gelenler yapmistir

banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner473

banner460