Yeni önlemler uygulamada

Güney Kıbrıs’ta kamu görevlileri 10 Ocak tarihine kadar işlerini evden yürütecek

Yeni önlemler uygulamada
banner432

Güney Kıbrıs’ta son zamanlarda görülen kötü epidemiyolojik tablo ve artan vaka sayısı dolayısıyla, dün akşam 18.00’den 10 Ocak 2021 tarihine kadar geçerli olmak üzere, evlerde daimi olarak ikamet edenlerin haricinde kişilerin bulunması yasaklandı.
Rum haber kaynakları, ebeveynlerinin fiziksel olarak iş yerlerinde bulunması gereken zaman dilimleri içerisinde çocukların ve engelli kişilerin bakımı, aynı zamanda kendi kendine bakamayan kişilere yardımcı olunması gibi durumlar haricinde, evlerde yalnızca daimi olarak ikamet eden kişilerin bulunmasına karar verildiğini duyurdu.

Yılbaşı için en fazla 10 kişi ve iki aileye izin verilecek
Güney Kıbrıs’taki yeni kararlarda, sadece yeni yıl nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü geçerli olacak şekilde, evlerde daimi ikamet edenlerin haricinde çocuklar dahil olmak üzere sayıları 10 kişiyi geçmeyecek şekilde ve yalnızca iki aileden olmak üzere başka kişilerin bulunmasına izin verildiği de ifade edildi.

Açık alanlarda ikiden fazla kişi bir araya gelemeyecek
Rum kesiminde açık kamusal ve özel alanlardaki yasaklamaların geçerli olmaya devam edeceği de belirtilirken, parklar, meydanlar, barajlar, piknik alanları, plajlar, kaldırımlar ve marinalar gibi kamu ve özel toplanma alanlarında, yanlarında küçük çocukları olan aileler hariç, ikiden fazla kişinin bir araya gelmesinin yasaklandığı anımsatıldı.

Uzaktan çalışma
Virüsün iş yerlerinde bulaşma olasılığının azaltılması için,bugünden 10 Ocak 2021 tarihine kadar, kamu iş yerlerinin, acil durumlarda vatandaşlara hizmet edilebilmesi aynı zamanda acil konuların ele alınması için minimum sayıda personelle çalışacağını belirten Rum haber kaynakları, iş yerlerine gitmeyecek personelin ise uzaktan çalışmak için evlerinde kalacağını kaydetti.
Mümkün olan durumlarda, personeline uzaktan çalışma kolaylığı sağlaması için, özel sektöre yönelik tavsiyelerde bulunulduğu da ifade edildi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460