banner564
banner556

200 TL alacaklardı

“Nasıl olsa elden gidiyor” diyerek, kapalı Maraş’a giren 3 genç, boş evlerin elektrik kablolarını çaldıktan sonra tutuklandı

200 TL alacaklardı
Hüseyin ÇİÇEK

Kıbrıs’ta son günlerde gündemin ilk sıralarında yer alan ve yasal sahiplerine geri verileceği iddialarıyla gündeme gelen Kapalı Maraş’ta geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir hırsızlık olayı duyan herkesi gülümsetti.
“Nasıl olsa elden gidiyor” diyerek Gazimağusa’da askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Kapalı Maraş’a giren ve boş olan evlerden toplam 200 TL değerinde kablo sirkat eden Halil Şahin, İbrahin Sağır ve İbrahim Turaç tutuklandı.
Mahkemeye meseleyi aktaran Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlıların 13 Mayıs 2015 tarihinde Gazimağusa’da 1.derece askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Kapalı Maraş’a girdiklerini ve kullanılmayan evlerden 200 TL değerinde kablo sirkat ettiklerini söyledi. Zanlıların aynı gün tespit edilip tutuklandıklarını belirten Ergüleç, suçlarını kabul eden zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını bildirerek, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminat şartlarına bağlanmasını talep etti.
Mahkemede söz alan zanlılar pişman olduklarını dile getirerek özür diledi. Huzurundaki şahadet ve zanlıların beyanını değerlendiren Yargıç Ayşen Toroslu, zanlıların KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 20’şer bin TL’lik şahsi kefaletleri şartı ile serbest bırakılmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473