254 milyon bulursa verecek

Maliye Bakanı Oğuz, 13’üncü maaşlar için 400, yerel işgücünün desteklenmesi için de 254 milyona ihtiyaç duyulduğunu açıkladı

254 milyon bulursa verecek
banner432

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, “Aralık maaşlarıyla ilgili bir sorunumuz yok; 13’üncü maaşlar için 400, yerel iş gücünün desteklenmesi içinse 254 milyon TL olmak üzere toplamda 654 milyon TL ek kaynağa ihtiyacımız var” dedi.
Katıldığı televizyon programında Maliye Bakanı olarak, 13. maaşlarla ilgili henüz bir açıklama yapmamasının sorulması üzerine Dursun Oğuz, Başbakan Ersan Saner’in konuyla ilgili bir açıklama yaptığını, bu izahatın üzerine kendisinin de aynı şekilde izahatta bulunmasının bilinenin tekrarı gibi olacağını düşündüğünden bir açıklama yapmadığını söyledi. 
Yeni bir değişiklik olmadıktan sonra aynı konu üzerinde sürekli açıklamalarda bulunmanın kamuoyunu meşgul edeceğini belirten Oğuz, “Unutmayalım ki, ağzınızdan çıkan her söz bir beklentiye neden oluyor. Dolayısıyla ne olursa olsun net konuşmak lazım. Sabah başka, akşam başka, bugün başka, yarın başka konuşmak doğru olmaz” dedi.
Maliye Bakanı Oğuz, 13. maaşların ödenmesi ile ilgili bazı tarihler dile getirilse de konuyla ilgili ek kaynak arayışının giderilmesi sonrası gerekli açıklamanın duyurulacağını belirtti. 

“Aralık maaşlarıyla ilgili bir sorunumuz yok” 
“Devletin gelirleri ile giderlerine baktığımız zaman Aralık maaşlarıyla ilgili bir sorunumuz yok” diyen Oğuz, 13. maaşlar ve bunun yanı sıra yerel iş gücünü desteklemekle ilgili ek bir kaynağa ihtiyaç duyulduğunu, bu ek kaynağın giderilmesi noktasında gerek Başbakan, gerekse Maliye Bakanlığı’nın çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. 
Yalnızca kamuda çalışanların değil, özel sektör, işveren ve özel sektör çalışanlarının da sıkıntılarını bildiklerini kaydeden Bakanı, “Sanmasınlar ki onların derdi, bizim derdimiz değil. Ne yazık ki bir takım aksilikler yaşandı, hükümet krizi, hükümet arayışı vs. tüm bunlar yaşanırken devletten beklentisi olan özel sektör mağdur oldu. Göreve gelir gelmez bu mağduriyetin giderilmesi ve ek kaynak için çalışmalara başladık” diye konuştu. 
Oğuz, 31 Aralığa kadar devletin mükellefiyetinde 13. maaşlar için 400 milyon, yerel iş gücünün desteklenmesi için 254 milyon, toplamda ise 654 milyon TL ek kaynağa ihtiyaç duyulduğunu belirtti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 1 ay Önce

13.maaş falan yok artik

SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460