Arıklı: Federasyon  tezi sona ermiştir

Arıklı: Federasyon  tezi sona ermiştir
banner432

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı, “BM Genel Sekreteri Guterres'in Sayın Akıncı'ya ve federasyonu savunanlara bir jest manasını taşıyan 5+1’li zirve düşüncesi, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın resmi açıklaması ile tersyüz olmuştur” dedi.
Arıklı yazılı açıklamasında, Türkiye Dışişleri Bakanlığının resmi açıklamasında "federasyon adına her şey konuşulmuştur. Bundan sonra başka alternatifler konuşulmalıdır" denilerek, federasyon temelli müzakereler döneminin kapandığının, bu tezin artık gündemden düştüğünün açıkça vurgulandığını ifade etti.
Arıklı açıklamasında şunları dile getirdi:
“YDP ve YDP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak şahsım, uzun süreden beri kamuoyuna bunu anlatmaya çalışıyor ve federasyon tezinin artık gündemden kalktığını savunuyorduk.
Bizim dışımızdaki Cumhurbaşkanı adaylarından bazıları kampanyalarında; "Federasyondan başka şey konuşmayız" derken, diğer bir kısmı ise federasyonu da konuşmaya hazır olduklarını söylemekte idiler.
Türkiye Dışişlerinin bu resmi açıklamasından sonra sanırım bütün adaylar kampanya tezlerini yeniden gözden geçirecekler ve YDP’nin çizgisine geleceklerdir.
YDP olarak federasyon konusunda bir kez daha haklı çıkmanın gururunu yaşıyor, takdiri Kıbrıs Türk kamuoyuna bırakıyoruz.”
 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
YORUMLAR
turkish power
turkish power - 1 ay Önce

ya seve seve ya baska turlu kktc li kardeslerimize tavsiyemiz ruya gormeyin begenmeyen kibris pasaportlariyla ingilterenin gocmen mahallelerine goc edebilir

Öz
Öz - 1 ay Önce

1878 de yoktun. 1955 de yoktun. 1960 da yoktun. 1963 de yoktun.1974 de yoktun. K/Türklerin var oluş mücadelesinde olmayanın söz söyleme hakkı da yoktur.

kibrisli
kibrisli - 1 ay Önce

inadina federasyon sen de geldigin yere .

SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460