banner493

Bir yılda tamamlanacak

Mimar Emincan Direk tarafından ücretsiz olarak çizilen AMATEM’in, 16 odası ve 32 yatak kapasitesi olacak

Bir yılda tamamlanacak
banner432

 İbrahim DİRAN

Başbakan Ersin Tatar, Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’nin (AMATEM) inşa edileceği Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yakınındaki yerde incelemelerde bulundu.
Sağlık Bakanlığı bünyesinde, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu iş birliğinde kurulacak ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yanındaki Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin bahçesinde yer alacak merkezin ihalesine çıkıldı. İnşaatın bir yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.
Mimar Emincan Direk tarafından ücretsiz olarak çizilen merkez, 16 yatak odalı ve 32 yatak kapasitesi olacak.
Başbakan Ersin Tatar, AMATEM’in inşa edileceği yerde basına yaptığı açıklamada, madde bağımlılarının tedavisi ve topluma kazandırılabilmesi için tedavi amaçlı hastane inşasının önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

banner499
Başbakan Tatar, merkezin çizimini ücretsiz yapan Mimar Emincan Direk’e teşekkür etti.

Pilli: Eğitim ve aileler çok önemli
Sağlık Bakanı Ali Pilli ise madde bağımlılığının veya kullanımının engellenmesi için eğitimin ve ailelerin çok önemli olduğunu kaydetti.
AMATEM’in çok büyük bir eksikliği gidereceğini belirten Ali Pilli, ihaleye çıkıldığını, hedeflerinin 2020 sonuna kadar inşaatın tamamlanması olduğunu belirtti.
Başbakan’ın inceleme ziyaretinde, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Abidin Akbirgün de hazır bulundu. 

Diyalog Gazetesi

banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460