banner493

Panik oldular

Rum tarafı, Özersay’ın bu gece King College’de vereceği konferansı iptal ettirmek için girişim yapıyor

Panik oldular
banner432

 Lordlar Kamarası’nda Kıbrıs sorunuyla ilgili son gelişmeleri ve Brexit’i değerlendiren Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bu gece de İngiltere’nin saygın üniversitelerinden King College’de ‘Cyprus: Status Quo or Anew’ başlıklı bir konferans verecek.

   Rum Yönetimi, İngiltere’deki öğrenci birliklerini ve diğer kuruluşları harekete geçirerek, Özersay'ın konferansını iptal ettirmek için yoğun çaba harcıyor. ‘Kıbrıs (Rum) Öğrenci Birliği’ tarafından yayınlanan ‘Reillik Konferansı’ başlıklı protesto yazısında ise KKTC ve Özersay aleyhinde sert ifadeler kullanılıyor.
   Rumların bildirisi söyle: 
   “King’s College Londan’daki Türk topluluğunun “Dışişleri Bakanı” diye anılan Kudret Özersay’ı davet ederek düzenlediği ve yaklaşmakta olan konferansı bir kez daha derin bir hayal kırıklığı ile öğrendik. Sahte bakanın bizzat kendisinin geçtiğimiz yıl Manchester Üniversitesi’nde konferans düzenlemesi yetmezmiş gibi, bir yıl sonra kendisinin “Cyprus: Status Quo or Anew” başlıklı konferansla King College London’ı ziyaret etmesi söz konusudur. Bir kez daha ulusal davamıza karşı gösterilen uluslararası aldırmazlığa seyirci olurken, Kıbrıs Cumhuriyetinin meşruluğunun statüsünün düşürülmesi adına sahte devletin göklere çıkarılması için gösterilen nafile çabanın da tanığı olduk. 
King’s College, Birleşik Krallık’ın en popüler üniversitelerinden biri olmasına karşın, Güvenlik Konseyinin 18 Kasım 1983 tarihli ve 541 sayılı, KKTC’nin oluşumunu kınayan ve tüm devletlere Kıbrıs Cumhuriyeti dışında başka bir devleti tanımamaları çağrısında bulunan kararına karşı gösterdiği aldırmazlığı kabul edilemez şekilde ortaya koymaktadır. 
KKTC’nin yüceltilmesine yönelik herhangi bir eylem, gayri meşru sahte devleti de facto olarak tanımak ve Egemen adamızın sınırlarındaki gaddar Türk istilasının insanlık dışı sonuçlarını normalleştirmektedir. 

banner499
Sonuç olarak bizler Birleşik Krallık Öğrenci Hareketi olarak milli değerlerimize bağlı kalarak, söz konusu etkinliği de insan haklarının en temel unsurunu yaralayan iğrenç bir eylem olarak kınıyoruz. 

Tüm öğrencilere çağrı: 
Birleşik Krallık Öğrenci Hareketi olarak tüm öğrencilere aşağıdaki bağlantılara e-mail göndererek milli bütünlüğümün korunmasını doğrudan desteklemeleri yönünde açık çağrıda bulunuyoruz. 
E-mail: complaints@kclsu.org Tel: 0207 848 3989 
Amacımız tüm safların harekete geçmesidir zira geçmişte de görmüş olduğumuz gibi, birlik olduğumuz zaman çok şey başarabiliriz. 
Birleşik Krallık Öğrenci Hareketi olarak amacımız Birleşik Krallık’taki tüm öğrencilerin parti renklerinden uzakta, Milli Öğrenci Birliği içerisinde birleşik bir tepki göstermesidir. Milli menfaatlerimizden yana mücadele etmek için Birleşik Krallık’taki Kıbrıs Öğrenci Birliği ve National Federation of Cypriots aracılığıyla gerekli olan tüm eylemlerde bulunduk. Ayrıca yapacağımız sonraki girişimlerin belirlenmesi için Kıbrıs Dışişleri Bakanlığı ile de eylemlerde bulunduk. Gelin milli nabzımızı vatanımızın ritmiyle uyum içerisinde tutalım.” 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner473

banner460