banner564
banner556

Bu koz iyi kullanılmalı

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki stratejik konumu nedeniyle daha da güçlü hale geldiğini ifade etti

Bu koz iyi kullanılmalı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve konfederasyon yetkililerini kabul etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye ile KKTC halkı arasındaki bağın koparılmasının mümkün olmadığını belirterek, gerek hükümetler, gerekse sivil toplum örgütleri arasındaki temasların artması temennisinde bulundu.
Türkiye’den gelen suyun Kıbrıs Türkü’nün refahına çok önemli bir katkıda bulunduğuna işaret eden Tatar, KKTC’nin çehresini değiştirecek daha birçok projenin de yürütülmekte olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Tatar, 1974 öncesi bir cemaat halinde ve adaya dağılmış şekilde yaşayan Kıbrıs Türkü’nün Mutlu Barış Harekâtı sonrası egemen bir halk olarak KKTC içerisinde güvenle yaşamını sürdürdüğünü belirtti. Kıbrıs Türk halkının KKTC’de varoluş mücadelesini ileriye taşıyabilme hedefinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’nin, Doğu Akdeniz’deki stratejik konumu nedeniyle daha da güçlendiğinin altını çizdi. ULUSKON’un görüş ve önerilerinin oldukça önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, pandemi sonrası KKTC’nin gelişiminin çok daha ileri noktalara taşınacağını söyledi.

 “KKTC bizim için ikinci vatan”
ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy da ekonomik, kültürel ve sosyal alanda KKTC-TC arasındaki işbirliğinin ileriye taşınmasının hedeflendiğini belirterek, kendileri için ikinci vatan olan KKTC’ye yapılacak yatırımlarla ilgili olarak iş çevresinin KKTC’ye davet edileceğini söyledi.
Atasoy, KKTC’nin tanınması için yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi vererek, Türk iş dünyasının Cumhurbaşkanı Tatar’ın her alanda yanında olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner472