banner564
banner556

Çözüm erken seçim

Kıb-Tek’e yakıt alımı ihalesinin bir kez daha iptal edilmesini değerlendiren Özersay, hükümetin zan altında olduğunu belirtti

Çözüm erken seçim

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Kıb-Tek’e yakıt alımı ihalesinin bir kez daha iptal edilmesinin hükümeti bir kez daha zan altında bıraktığını belirtti. Özersay,“Bunu defalardır tekrar ediyorlar ve belli ki birileri bundan menfaat elde ediyor. Bu sorunun çözümü hükümetin denetlenmesi, takip edilmesi veya hükümete muhalefet edilmesi değildir. Çözüm erken seçimdir” dedi.
Özersay yaptığı yazılı açıklamada, “Bu saatten sonra ‘elimizde yeterli yakıt yok, ihale süreci tamamlanana kadar eldeki yakıt biter o nedenle doğrudan alım yapmak zorundayız’ denileceğini artık herkes biliyor. Bir kez daha şaibeli bir durum yarattılar, ortada çok ciddi rakamlar vardır, belli ki bazı kesimler bundan rant elde etmektedir ki biz bunu daha önce de satın aldıkları yakıtın birim maliyetlerinde rakamlarla ortaya koymuştuk” dedi.
Özersay, açıklamasında, “Kendi istedikleri firmaya ihaleyi veremeyecekleri bir durum olduğunda ihaleyi iptal ettirme yoluna gidiyorlar, o da olmazsa ‘yakıt bitiyor’ bahanesi arkasına saklanarak doğrudan alım yapma yoluna gidiyorlar ki istedikleri yerden ve çok daha pahalıya alım yapabilsinler” ifadelerini kullandı. 
 Özersay, son ihalenin iptalinin de aslında şaibeli bir alımın önünü açtığını belirtti. 

Çözüm erken seçim
Özersay, “Bu eğreti ve meşruiyet sorunu bulunan hükümeti, Başbakanıyla ve Bakanlarıyla birlikte zan altında bırakmıştır" ifadelerine yer verdi.
HP Genel Başkanı Özersay şunları ifade etti:
“Bunu defalardır tekrar ediyorlar ve belli ki birileri bundan menfaat elde ediyor. Bu sorunun çözümü hükümetin denetlenmesi, takip edilmesi veya hükümete muhalefet edilmesi değildir. Halka karşı da kendi tabanına karşı da kendisini sorumlu görmeyen ve meşruiyeti tartışmalı olan bir hükümetin yapılacak eleştiriden ya da muhalefetin kendisini denetlemesinden rahatsız olacağını düşünmek saflık olur. Yapabildikleri kadar çok ihalesiz alım yapacaklar ve birileri de bundan menfaat elde edecek, hedefledikleri budur. Böyle bir ortamda çözüm bu hükümetin hayatımızdan çıkarılması ve iradenin yenilenmesidir, yani erken seçimdir. Çünkü bu vurdumduymaz tavırları değişmeyecektir.”

Faturasını yine halka ödetecekler
İhale oyunlarıyla ve ihale iptalleri ertesinde doğrudan alım yoluna giderek yakıtın normal fiyatının çok üzerinde fiyatlara, çok daha pahalıya alındığının hep birlikte görüldüğünü ifade eden Özersay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bunun da faturasını daha önce yaptıkları gibi yine halka ödetecekler. Kötü yönetimin faturasını halk ödüyor ama kötü yönetim aynı zamanda işin içerisine rant paylaşımı ve birilerine menfaat sağlama halini de aldıysa o zaman fatura daha da kabarık oluyor ve vatandaşa ödetilen fatura daha da acı oluyor. Bütün bunlar orta ve uzun vadede Elektrik Kurumu'nun batırılmasını da beraberinde getirecek ve işte o zaman altından kalkamayacağımız bir başka fatura daha çıkacak.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anonim
Anonim - 3 hafta Önce

erken seçim olacak da ne olacak ne değişecek? siz tek başınıza iktidara gelseniz ne yapacaksınız,
daha önce de defalarca hükümet içerisinde yer aldınız da ne oldu? Çok şeyler mi değiştirdiniz, farklılık mı kattınız, kimsenin yapamadığını mı yaptınız?
erken seçim diyeceğinize tüm partiler tüm farklı sesler bir araya gelsek de şu KKTC'yi nasıl düzlüğe çıkarırız diye söyleyeninizi duymadık görmedik.
Tufan hoca bir siz iki. Amacınız ne KKTC ne de Kıbrıs halkı, varsa yoksa ota çoka muhalif olun aka kara karaya ak deyin ama hiçbir şeye faydanız dokunmasın.
erken seçimmiş, pes doğrusu bu kadar yüzsüzlüğe. Aklınızı başınıza toplayın da biraz faydanız dokunsun şu ülkeye şu millete.

SIRADAKİ HABER

banner464

banner455