banner564
banner556

Daha ucuza ev buluyorlar

Güneyde eğitim gören binlerce öğrencinin yanı sıra genç çiftlerin de kuzeyden ev kiraladığı iddia edildi

banner611
Daha ucuza ev buluyorlar
banner598
banner616

 Güney Kıbrıs’ta eğitim gören binlerce üniversite öğrencisinin yanı sıra ve genç çiftlerin, Kuzey Kıbrıs’tan ev kiraladığı bildirildi.
   İnsanların ağırlaşan ekonomik durumdan bezdiğine dikkat çeken Haravgi gazetesi, Rum ekonomisinin battığı 2013 yılında evlenen bir çiftin bugün “kiralayacak ev bulmakta ilk kez bu kadar ümitsiziz” dediğine dikkat çekti.
   Haravgi’nin sorularını cevaplayan genç çift, yurt dışına göçmeyi düşündüklerini ancak iş garantisi olmadığından bu riski alamadıklarını, şimdi KKTC’de ev kiralamayı ciddi ciddi düşündüklerini ve hatta geri dönülmez şekilde gerekli prosedürü başlattıklarını belirtti. Genç çift şöyle devam etti:
   “Araştırdık biliyoruz. Neden burada ödediğimizin üçte birini ödeyerek orada kalmayalım? Orada kalmak benim için hiç sorun değil çünkü hayatta kalmak ve daha kaliteli yaşam her şeyin üzerindedir. İtirazı olanlar kendini bizim yerimize koysun. Yaşamak istiyoruz, sadece adaletsiz bir devlette hayatta kalmak değil... Kira fiyatlarındaki bu çılgın artış devam ederse insanlar toplu halde işgal bölgelerine yönelecekler.” 
   Birçok üniversite öğrencisinin de KKTC’de kiralık ev aradığını belirten gazete, özellikle Lefkoşa’nın Rum kesimindeki fiyatların çok yüksek olması nedeniyle eğitimlerini yarıda bırakanlar olduğu haberini hatırlattı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474