banner564
banner622

Dünya standartlarında

Özçelik, CTP Lideri Erhürman’a yeni havalimanının teknik ve fiziki altyapısı hakkında detaylı bilgi verdi

Dünya standartlarında
banner598

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, 20 Temmuz’da açılışı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak olan yeni Ercan Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.
Erhürman’ın ziyaretinde Değirmenlik Akıncılar Belediye Başkanı Ali Karavezirler, T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik ve yetkililer hazır bulundu.
Açıklamaya göre, T &T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, açılış öncesi yeni Ercan Havalimanı’nı ziyaret eden Tufan Erhürman’a yeni havalimanının teknik ve fiziki altyapısı ile yeni havalimanı hakkında detaylı bilgiler verdi.
Yeni Ercan Havalimanı’nın  KKTC için çok büyük ve önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Özçelik,  Havalimanı’nın gerek yolcu güvenliği ve uçuş emniyeti, gerekse hizmet kalitesiyle dünyadaki modern havalimanları ile aynı düzeyde ve uluslararası standartlarda olacağına dikkat çekti.
Özçelik: “KKTC havacılık sektörüne önemli bir yatırım olan yeni Ercan Havalimanı ülkemizdeki gençlere de yeni iş olanağı yaratmıştır. Mevcut Ercan Havalimanı’nın ülke ekonomisi ve tanıtımına bugün yaptığı katkılarının 20 Temmuz’da açılacak yeni havalimanı ile artarak devam edecektir. Havalimanının açılmasıyla turizm ve eğitim adası olan KKTC’nin ekonomisine de direk katkı yapacaktır” dedi.
Özçelik, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’a açılış öncesi yeni Ercan Havalimanı’na yaptığı ziyaretten dolayı  teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2023, 01:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Nuri
Hasan Nuri - 8 ay Önce

DÜNYA Standartlarında dediğimiz Ercan DÜNYAYA kapalı değilmidir yani ? Uluslararası Uçuş yasağı olan Ercanın eskisi olmuş yenisi olmuş ne yarar ! sadece iki üç Ucak şirketinin kullandığı Ercanı Dünyanın en büyük Havalimanı yapsak bile ne olacak yani ? RYNAİR, EASYJET- TUİ- WİZ AİR - JET 2 - gibi Şirketler KKTCye TURİST mi yağdıracak ? AİR FRANCE - BRİTİSH AİRWAYS - LUFTHANSA mı KKTCye uçacak acaba ?? Milli Nutuklarla parmağımızın arkasına saklanmayalım Mağusa Limanını AB standartlarına getirip Ercan ile Uluslararası Ticaret ve TURİZME açamaz isek maalesef KKTCnin her geçen gün fakirleşip yoksullaşmasanı durdurabilmemiz mümkün değildir ??

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474