banner564

Ekonomiye yeni soluk

Onalt Group ve Gürdağ Trading, ortak yeni bir tuğla üretim tesisi yapmak için anlaşmaya vardı

Ekonomiye yeni soluk
banner598

Kıbrıs’ın en büyük inşaat malzemeleri üreticileri Onalt Group (Kale Boya) ile Gürdağ Trading & Industry Ltd. en son teknolojiyle donatılmış çok yüksek kapasiteli yeni bir tuğla üretim tesisi için ortaklık anlaşmasına vardı. İmza töreninde Onalt Group adına Yönetim Kurulu Başkanı Halil Onalt ve şirket direktörü Gürkan Onalt,  Gürdağ Trading & Industry Ltd. adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ersözlü ve şirket direktörü Hasan Ersözlü hazır bulundu.
Varılan anlaşmayla ilgili açıklama yapan Gürdağ Trading & Industry Ltd. ve Onalt Group, ülkede yeni bir tuğla fabrikasının açılmasının, sadece ekonomik ve dışa bağımlılığı azaltma anlamında değil, sosyal ve çevresel açılardan da önemli bir dönüm noktası olduğunu kaydetti. 
Açıklamada şunlar belirtildi: 
“Bu gerçek ışığında inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösteren tüm bileşenlerin ihtiyaç duyduğu tuğla ve diğer tamamlayıcı ürünleri üretmek hedefiyle bizler Onalt Group ve Gürdağ Trading & Industry Ltd. firmaları olarak ortak yatırım kararı aldık. Çalışmalar, iki firmanın yönetim kurulları, yetkilileri ve yurt dışı danışman firmaları eşliğinde en kısa sürede sonuçlandırmak amacıyla başlatılmıştır. Yeni tesisin kapasitesinin çok yüksek olması, kapasitenin yüzde 50’sinin yurt içi ihtiyacın karşılanmasına, diğer yüzde 50’sinin ise yurt dışına ihraç edilmesine olanak sağlayacaktır. Yeni üretim tesisinin Mesarya Bölgesi’ne kurulması planlanmıştır. Yıllardır ülkemizde üretim alanlarına getirdikleri kalite ve yeniliklerle liderlik ederek, öncü yatırımlar yapmayı ilke edinmiş iki firma olarak güçlerimizi birleştirerek, ülke ekonomisine katkıda bulunma, yine ülkemize son teknoloji ile üretim yapan, tam otomasyon yeni bir tuğla üretim tesisi kazandırma kararımızın mutluluğunu yaşıyor ve sizlerle de gururla paylaşıyoruz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473