banner564

Hasar tespiti yapılıyor

Sağanak yağışın ardından çöken yollar, zarar gören ekili alanlarla ilgili çalışmalar başlatıldı

Hasar tespiti yapılıyor
banner598

Ülke genelinde önceki gün etkili olan sağanak yağışın ardından parkesi sökülmüş yollar, zaraf gören ekili tarlalar, çöken duvarlar kaldı. Özellikle Lapta, Alsancak ve Geçitköy’de yollarda hasar oluştu. Belediyeler, zarar gören bölgelerde gerekli onarım ve temizlik faaliyetlerini başlattı. Girne’de20 Temmuz Caddesinde yapımı devam eden bir inşaata meydana gelen toprak kayması yüzünden boşaltılan apartmanlarda kalan 36 kişi otellerde misafir edildi. 
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş  da, Gazimağusa ve İskele bölgelerinde dolu, sel ve fırtınadan dolayı zarar gören tarımsal üretim alanlarında incelemelerde bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Çavuş, Sınırüstü, Aygün, Akova ve Boğaziçi köylerinde dolu yağışından olumsuz etkilenen tarımsal arazilerin tespit çalışmalarına katıldı. 
Zarar tespit çalışmalarına Çavuş'un yanı sıra Genel Tarım Sigortası Fonu Müdürü,  Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Başkan ve temsilcisi, Geçitkale Tarım Dairesi Sorumlusu, İskele Tarım Dairesi yetkilisi ve ürünleri zarar gören üreticiler de katıldı. 
Ülkede tarımsal üretimin devamlılığı açısından önem arz eden doğal afet zararlarının en kısa sürede tazmin edilmesi hususunda titizlikle çalıştıklarını belirten Çavuş, açıkta üretilen sebze ve meyvenin kendi bakanlığı döneminde sigorta kapsamına dahil edildiğini hatırlattı. Çavuş, ülke genelinde zarar gören tüm üreticilere geçmiş olsun dileğinde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2024, 09:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Komik
Komik - 2 ay Önce

Bir önceki zarari odemedilrr turkiyeden para alındı halka ödeme yok bu sefer de olmayacak neyin tesbiti

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473