banner564
banner556

Endişeye gerek yok

Cumhurbaşkanı Tatar “Güzelyurt’u görüşme masasında gündeme getirme gibi bir durum asla söz konusu değildir” dedi

Endişeye gerek yok

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edilen Gazi Baf Dayanışma Derneği Başkanı Türkay Tokel, iki devletli çözüm modeline destek belirterek Cenevre’de gerçekleşecek 5+BM gayrı resmi görüşme öncesinde Güzelyurt halkının Güzelyurt’un verilmemesi konusundaki görüşlerini Cumhurbaşkanı Tatar’a aktarmak istediklerini söyledi. 
Tokel ayrıca, Güzelyurt’ta Baf Şehitlerini anmak amacıyla yapılması planlanan anıtla ilgili bilgileri de paylaştı.
Cumhurbaşkanı Tatar, kabuldeki konuşmasında, “KKTC’nin vatan toprağı ve en önemli yerlerinden biri” olan Güzelyurt’un her zaman yanında olduklarını belirterek, Güzelyurt’un yeni yatırımlarla kalkınmasını her zaman desteklediklerini vurguladı.
Cumhurbaşkanı Tatar, “Güzelyurt halkının hiç endişe duymasına gerek yoktur. Güzelyurt’u görüşme masasında gündeme getirme gibi bir durum asla söz konusu değildir. Zaman değişmiştir. KKTC daha da kökleşmiştir ve güçlenerek yoluna devam etmektedir” dedi.
Tatar, hem stratejik, hem de yerel su kaynaklarının zenginliği konusunda Güzelyurt’un önemine işaret etti.

“Projeyi tamamlamak şehitlere borcumuz”
Güzelyurt’taki anıt projesinin tamamlanmasının, şehitlere borcumuz olduğunu söyleyen Tatar, projenin tamamlanması için elinden geleni yapacağını kaydetti ve Baf şehitlerini yad etti.
Egemen eşitlik temelinde yan yana yaşayan iki devletin iş birliği modelinde bir anlaşma istediklerini tüm dünyaya anlattıklarını ifade eden Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin izlenen politikaya verdiği tam desteğin ve Kıbrıs’ta bir uzlaşı için egemenliğinin önemine vurgu yaptı.

Pilli’ye teşekkür etti
Pandemi sürecine de değinen Cumhurbaşkanı Tatar, tüm dünyada pandemi dolayısıyla yaşanan sıkıntılarla karşılaştırıldığında KKTC’de sürecin iyi yönetildiğini düşündüğünü ifade ederek, Sağlık eski Bakanı Ali Pilli’nin pandemi sürecinde yaptığı katkının büyük olduğunu belirtti ve kendisine teşekkür etti.

TDP heyetini kabul etti
Öte yandan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre’de gerçekleşecek 5+BM gayrı resmi toplantısı öncesinde Meclis’te temsil edilen siyasi partileri bilgilendirme toplantılarına bugün TDP heyeti ile devam etti.
Verilen bilgiye göre Tatar, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Genel Sekreter  Halil Hızal ve Milletvekili Zeki Çeler’i kabul etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
kupri island
kupri island - 2 yıl Önce

OMORFOLULAR, BEDAVADAN PORTOKAL BAHÇELEREİNE KONDU EVLERE KONDU GÖNYELİDE EVLER YAPTIRDI KORKMASINLAR DA YÖNETİM TAKSİMDEN YANA. BUNLAR DA SADECE MAGAZİN HABERLERİ...GÖNYELİYE....GAVUR ADAM OLSAYDI ÇOKTAN ALIRDI ORALARI AMA GAVURDA D AİŞ YOK.ASLA DA DEĞİŞMEZ APTAL RUMLAR.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner455