banner564

Enflasyon sorunu çözülecek

Erdoğan, "Fahiş fiyat arttırarak insanımızın lokmasına göz dikenlerle mücadelemiz sürecektir” dedi

Enflasyon sorunu çözülecek
banner598

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Piyasa gerçeklerinden kopuk bir şekilde fahiş fiyat arttırarak insanımızın lokmasına göz dikenlerle mücadelemiz sürecektir. Fiyat istikrarı ve anti enflasyonist yaklaşımdan taviz vermeden büyüme odaklı ekonomi programımız doğrultusunda gerekli adımları atıyoruz, atacağız." dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'da "Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleri Buluşması"nda açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları belirtti: 
"Türkiye'yi büyütme stratejimizi kararlı şekilde uyguluyoruz.
Şubat ayında ihracatımız yüzde 13,6 artarak 21 milyar doları aştı. Büyüme tarafında da olumlu tablo devam ediyor. Yüzde 4,5 oranında büyüme ile Avrupa ülkeleri arasında yerimizi aldık.
Piyasa gerçeklerinden kopuk bir şekilde fahiş fiyat arttırarak insanımızın lokmasına göz dikenlerle mücadelemiz sürecektir.
Fiyat istikrarı ve anti enflasyonist yaklaşımdan taviz vermeden büyüme odaklı ekonomi programımız doğrultusunda gerekli adımları atıyoruz, atacağız. Yıl sonuna doğru uyguladığımız politikaların olumlu etkilerini hissetmeye başlayacağız.
Enflasyon hususunda vatandaşlarımızın karşılaştığı sıkıntıların farkındayız. Bu sorunu mutlaka çözeceğiz.
Bir taraftan 6 Şubat'ta yaşadığımız büyük felaketin izlerini silerken şehirlerimizi daha dayanıklı hale getirmemiz önemlidir. Ülkemizin afetlere karşı hazırlıklarını süratle tamamlamak istiyoruz. Ülkemizi bir an önce depreme hazırlayalım derken yerel yönetimler aksi istikamette çaba gösterirse kaybeden şehirlerimiz ve vatandaşlarımız olur.
Halil İbrahim sofrası kuranların, hayal satanların ne hale düştüklerini görüyoruz." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 2 ay Önce

Enflasyon yaratan idam edilmeli. 1. RTE den başlanarak. Bu cahili seçenlerden utanıyorum.

Doğru Söz
Doğru Söz - 2 ay Önce

Bu yaratık var ya., sadece kendinden cahilleri kandırma uzmanıdır. Basiretsiz yönetimi yüzünden ha bire enflasyon yaratırken, cehaletin önune faiz haram safsatasını attı. E ne mi oldu. Enflasyon varken adaletli faiz vermeyerek mevduatları eritti. Çaldı bre eşekker çaldı. Mevduatlarınızı çaldı. Çevresi zengin oldu, millet fakirleşti. Seçin onu ki devam etsin. Yola devam. RTE "Cehalete şükurler olsun" diyor. Niye 5 çocuk yapın dedi sanırsınız? Cehalet onun velinimeti. Şükretmez mi!!

Ck
Ck - 2 ay Önce

Sinirim bozuluyor şu adamı gördüğümde... neden bunlarin peşinden gitmek zorundayiz neden kendi paramiz yok bizim, neden avrupa birliğinde değiliz?????

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473