Hastanenin büyük bölümü tamamlandı

Türkiye tarafından Lefkoşa'da yaptırılan KKTC Acil Durum Hastanesinin inşaat çalışmaları son sürat devam ediyor

Hastanenin büyük bölümü tamamlandı

Türkiye tarafından Lefkoşa'da yaptırılan "KKTC Acil Durum Hastanesi"nin inşaat çalışmaları son sürat devam ederken, hastanenin kısa süre sonra hizmete girmesi öngörülüyor.
Başkent Lefkoşa'daki Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinin bulunduğu alan içerisinde inşa edilen KKTC Acil Durum Hastanesinin büyük bir bölümü tamamlandı.
Ağustos ayında başlayan hastane inşaatının kısa süre içinde bitirilmesi ve hastanenin açılması bekleniyor. İlk etapta yeni tip Coronavirüse (Covid-19) karşı verilen mücadelede kullanılacak hastane, salgın sonrasında da KKTC halkının hizmetinde olacak.
AA muhabirinin yetkililerden edindiği bilgiye göre, tam teşekküllü ve donanımlı olarak inşa edilen hastane inşaatında yaklaşık 500 işçi ile 51 iş makinesi, 7 gün 24 saat çalışıyor.
Pencere ve kapıların montajına devam edilen hastane inşaatında, elektrik ve mekanik imalatlarla hasta odalarının zemin kaplamalarıyla ilgili çalışmalar da sürüyor.
KKTC Acil Durum Hastanesi projesi kapsamındaki sabit ve hareketli mobilyalar temin edilirken, hastanenin ön giriş ve otopark alanı asfalt dökümüne hazır hale getirildi.
 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 3 hafta Önce

Bunun içinde bir açılış bekleriz lütfen

xyz
xyz - 3 hafta Önce

Turk dusmani palikarya yalakalarina kapak olsun tabii ktos mutos grevci yan gelcilere yeni duzencilere

SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460