banner564

Her koğuşa bir telefon

Mahkumların yeniden topluma kazandırılması için yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Öztürkler, atılacak adımlar hakkında bilgi verdi

Her koğuşa bir telefon
banner598

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Merkezi Cezaevi'ni ziyaret ederek, mahkumların yeniden topluma kazandırılması için yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 
Öztürkler, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, mahkumların yeniden topluma kazandırılması için çalışmalarının devam edeceğini vurguladı. Mahkum ve tutukluların aileleriyle iletişimlerinin sağlanması adına çalışmalar yapıldığını ifade eden Öztürkler, “Her koğuşta bir telefon kurulumu yapılmıştır” dedi.  
Bakan Öztürkler şunları aktardı:
“Merkezi Cezaevi’nde yürüttüğümüz eğitim çalışmalarını, atölyelerimizi, spor alanlarını ve bizler için en önemli konu olan mahkumların yeniden topluma kazandırılması adına yaptığımız faaliyetleri yerinde inceledik. Yeni cezaevine taşınma sonrası kısa sürede hem gardiyanlarımızın eğitimlerine hem de mahkumların düzenli şekilde sportif faaliyetlerle beden sağlıklarının korunması amacıyla çalışmaya devam ediyoruz.” 
Öztürkler, “Mahkumların yeniden topluma kazandırılması, kötü alışkanlıklarından uzaklaşması amacıyla spor sahalarımızda yapılan faaliyetlere bizzat katılarak, onlarla birlikte spor yapmak, onları anlamak adına çok önemliydi. Mevcut durumda cezaevi kütüphanemizde 9 bine yakın kitap olması, demir işleri, marangozluk ve oto tamir atölyelerimizin eksiklerinin büyük oranda giderildiğini söyleyebiliriz” açıklamasını yaptı.  

Telefonların sayısı 51'e yükseltildi
Mahkum ve tutukluların aileleri ile iletişimlerinin sağlanması adına başlangıçta 16 adet olan ankesörlü telefonların sayısının dün itibarıyla 51’e yükseltildiğini aktaran Öztürkler, “Her koğuşta bir telefon kurulumu yapılmıştır” dedi.  
İçişleri Bakanı Öztürkler, açıklamasına şöyle devam etti: 
“Elektrik atölyemizde, mahkumlar ile teknik personelimizin ortak hazırladığı, 3 megavatlık Solar Enerji Projesi’nin adanın en büyük projelerinden biri olması ve her yönü ile hazırlanmış olduğunu görmek bizleri sevindirmiştir. Mahkumların yeniden topluma kazandırılması projelerinin çok yönlü ve programlı olarak devam etmesi adına eğitim çalışmalarımızı daha da genişleteceğiz.  Merkezi Cezaevi’nde bulunan hükümlü ve hükümsüz tutukluların evrensel mahkum hakları çerçevesinde cezalarını çekmeleri ve yeniden topluma kazandırılmaları adına özveri ile çalışan Cezaevi Müdürümüz Fatih Erdoğan’a, gardiyanlarımıza yürüttükleri çalışmalarda başarılar diliyorum.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473