banner493

Karantina yeniden gündeme alınmalı

İş Kadınları ile ülke sorunlarını konuşan Akıncı, Covid-19 vakalarında yerel sayının arttığında işaret ederek bir de öneride bulundu:

Karantina yeniden gündeme alınmalı
banner432

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İş Kadınları Derneği Başkanı Selin Candemir ile berberindeki Yönetim Kurulu üyelerini kabul ederek görüştü.
Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Akıncı, kabulde yaptığı açıklamada, kadınların ekonomide önemli rolleri olması gerektiğini, ancak ülkede kadınların yeterince ekonomide yer almadığını belirterek, “Yeterince mücadele edilirse; ‘biz de varız’ denilirse, ‘Ekonominin dişlilerinden bazıları da biziz, biz olmadan ekonomi çarkları dönmez’ denilirse başarılı olunur” dedi.
Cumhurbaşkanı Akıncı, Covid-19 vakalarında yerel sayının arttığında işaret ederek, “Bu durum endişe vericidir” dedi.
Bu konuda sağlıkçıların ve uzmanların uyarılarının dikkate alınarak gerekenlerin yapılmasını isteyen Cumhurbaşkanı Akıncı, ülke dışından gelenlere, karantina uygulamasının yeniden gündeme alınarak değerlendirilmesini istedi.

banner499
Devletin yapacaklarının yanında yurttaşlara da yeniden görev düştüğüne dikkati çeken Cumhurbaşkanı Akıncı, düğünlerde, eğlence yerlerinde ve plajlarda ivedilikle tedbirlerin alınmasının zorunlu olduğunu belirtti.
Cumhurbaşkanı Akıncı, İş Kadınları Derneği yeni yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.
Yeni oluşan Yönetim Kurulu üyeleri ile Cumhurbaşkanı Akıncı’ya nezaket ziyaretinde bulunan Selin Candemir, İş Kadınları Derneği’nin çalışmaları ve hedefleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Akıncı’ya bilgi verdi.
İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Ece Emin, Suna Erensu, Bilen Sayılı Bozkırlı, Cemile Kocareis, Mine Yücel ve Sercan Görgüner Bahçeci’nin katıldığı görüşmede, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Özel Danışmanı Prof. Dr. Ömer Gökçekuş da yer aldı.
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Xyz
Xyz - 9 ay Önce

Ne kullaniyorsunuz bilmiyorum ama birakin korona geyiklerini bu illet dunyada colden buzullara kadar yayilmis hala hayal alemindesiniz bos bos konusuyorsunuz

Fevzi Ogelman
Fevzi Ogelman - 9 ay Önce

Yurt disindan gelen ziyaretciler pozitif cikarsa ayni gun geldikleri yere gonderilsinler, bizim saglik sistemi kaldirmaz.

banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner455

banner460