banner564

Kepler coşkuyla fırlatıldı

DAÜ'de 2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi lisansüstü mezuniyet töreni yapıldı

Kepler coşkuyla fırlatıldı
banner598

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi lisansüstü mezuniyet töreni yapıldı.
Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda önceki gün gerçekleşen törende doktora ve yüksek lisans mezunları diplomalarını aldı.
DAÜ’den verilen bilgiye göre, törene; DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Erdal Özcenk, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu üyeleri, rektör yardımcıları, Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü (LEÖAE) Müdürü Prof. Dr. Ali Hakan Ulusoy ve müdür yardımcıları, senato üyeleri, öğretim üyeleri, mezunlar ve aileleri katıldı. Tören BRT 3, DAÜ TV ve DAÜ’nün sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı.
2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi lisansüstü mezunlarının müzik ve alkışlar eşliğinde alana girişiyle başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, DAÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Atakan Sarı ile keman sanatçısı Başak Elcil’in müzik dinletisi ve mezunlar adına DAÜ Eğitim Fakültesi, İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Programı Mezunu Şerife Engür ile DAÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Doktora Programı Mezunu Nessma Amin Qasem Alhammadi’nin konuşmaları ile devam etti.

“DAÜ mezunları fark yaratır”
Törende konuşan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç, DAÜ’nün mezun sayısının, mezuniyet töreninde diplomalarını alacak olan mezunlarla birlikte 72 bini aşmış olacağını belirtti. 
Kılıç, DAÜ’nün dünyanın dört bir yanına yayılmış mezunları ile her daim gurur duyduğunu kaydetti.
DAÜ’nün uluslararası başarıları ve sahip olduğu akreditasyonlar hakkında bilgi veren Prof. Dr. Kılıç, bu dönem 105 farklı ülkeden 16 bin 300’ün üzerinde öğrencinin eğitim aldığını ve dünyanın her bölgesinden öğrenciye sahip dev bir eğitim kurumu olduklarını aktardı.
2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Mezuniyet Töreni, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Erdal Özcenk ve DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç tarafından tez danışmanlarına plaket ve doktora mezunlarına diplomalarının verilmesiyle devam etti.
Törende Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın da doktora mezunlarına diploma takdiminde bulundu. Yüksek lisans mezunlarına LEÖAE Müdürü Prof. Dr. Ali Hakan Ulusoy ile Müdür Yardımcıları Prof. Dr. Kağan Günçe ve Prof. Dr. Ahmet Rizaner tarafından diplomalarının takdiminin ardından tören, öğrencilerin keplerini havaya atması ile sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 3 ay Önce

Hoşgeldiniz yeni işsizler

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474