banner564
banner556

Kimler yararlandı?

Özyiğit, nakdi varlıklarla ilgili mali düzenlemeyi içeren kararnamenin süresi dolmadan yürürlükten kaldırıldığını belirterek, şu soruyu sordu

Kimler yararlandı?

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, “Nakdi Varlıklara İlişkin Mali Düzenleme Hakkında Yasa Gücünde Kararname”nin önceki gün itibarıyla süresi dolmadan “sessiz sedasız yürürlükten kaldırıldığını belirterek, kararnameden kimlerin yararlandığının açıklanmasını istedi.   
TDP Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 3 Ağustos tarihli kararnamenin yurt içi ve yurt dışında bulunan kayıt dışı gelirlerin “yüzde 2 buçuk vergi” karşılığında kayıt altına alınmasına kararını içerdiğini, dün itibarı ile sessiz sedasız yürürlükten kaldırıldığını belirten Özyiğit, UBP-DP-YDP “azınlık hükümeti” tarafından 2 aylık süre için çıkarılan kararnamenin açılan davalar sonrasında süresi dolmadan yürürlükten kaldırıldığını kaydetti.
Azınlık hükümeti tarafından 3 Ağustos tarihinde yürürlüğe konan kararnamenin halen yürürlükte olan kara para aklanmasını önleyen yasayı by pass ederek ‘kirli’ paranın aklanmasının önünü açtığını iddia eden Özyiğit, kararnameden kimlerin yararlandığının açıklanmasını istedi. 
Resmi gazetede yayımlanan kararda “Bugüne değin yapılan işlemlere halel gelmeksizin, geleceğe yönelik olarak yürürlükten kaldırılacağı düzenlenmiştir.” ibaresi bulunduğuna dikkat çeken Özyiğit, 
“3 Ağustos’ta yürürlüğe konan ve dün yürürlükten kaldırılan bu kararnameden kimler yararlandı? 22 günde bu kararnameden kimler ne şekilde yararlanmıştır? Hükümet yetkilileri bu konuda kamuoyuna açıklama yapmalıdır. Açıklık ve şeffaflık bunu gerektirmektedir. Bu yapılmadığı takdirde kararnamenin yürürlüğe konmasıyla oluşan endişelerin ve soru işaretlerinin haklılığı ortaya çıkacaktır” dedi.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 1 yıl Önce

Sizin gibi parasız pulsuzlarin yararlanamadiklari belludir

Turkish power
Turkish power - 1 yıl Önce

Baldiri ciplaklardan hiç hoşlanmayız fakiri fukarayı da sevmeyiz aklanacak parası olmayanları umursamıyoruz ezikler

Turkish power
Turkish power - 1 yıl Önce

Hint fakiri sende para yok galiba

SIRADAKİ HABER

banner456

banner566

banner473

banner565