banner564
banner556

Kuş oldu uçtu

3 Nisan’da, çalışmak için gittiği hastaneden firar eden Yavuz Erten, polis tarafından 43 gündür aranıyor ama bulunamıyor

Kuş oldu uçtu
Çiğdem AYDIN 

Merkezi Cezaevinde "Resmi Evrak Sahteleme ve Tedavüle Sürme" suçlarından, 2014 yılı Ağustos ayından bu yana hakkında hüküm alınarak tutuklu bulunan mahkum Yavuz Erten (E-35) hala bulunamadı. 
Yavuz Erten, 3 Nisan 2015 tarihinde, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastane’sinde bulunduğu bir sırada, sabah saat 10.00 sıralarında firar etmişti. Aradan yaklaşık bir buçuk ay kadar zaman geçmesine rağmen henüz Erten bulunamadı. 
Firari mahkum Yavuz, Merkezi Cezaevinin dülger atölyesinde hastane için yapılan dolabı monte etmek için izinli ve kontrollü bir şekilde dışarı çıkmış ve bir fırsatını bularak kayıplara karışmıştı.
Polisin her yerde aradığı, yurtdışına çıkışının engellenmesi için sınır kapılarında önlem aldığı Yavuz Erten’in Kıbrıs içinde saklandığı iddia ediliyor.
Yetkililerden, Yavuz Erten cezaevine girdikten sonra hiç ziyaretçisinin gelmediği  KKTC’de de ailesinin bulunmadığı öğrenildi. 
Hala firari olan  35 yaşındaki firari mahkum Yavuz Erteni görenlerin derhal 155 Polis İmdat hattını aramaları gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner468