banner564

Önemli uyarı

Özersay, “Sahtekarlık, yolsuzluk ve dolandırıcılık olaylarına siyasi müdahale bu suçlara ortak olmak anlamına gelir” dedi

Önemli uyarı
banner598

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay son dönemde  yaşanan sahtekarlık, yolsuzluk ve dolandırıcılık olaylarını değerlendirdi.
Özersay yazılı açıklamasında “Sahtekarlık, yolsuzluk ve dolandırıcılık şeklindeki çürümüşlüğün siyaset ve onun ilişkili olduğu bürokratlara, partililere, aile ve akrabalara yansıması ortada adeta organize bir suç örgütü bulunduğu izlenimi yaratıyor” dedi ve şöyle devam etti:
“Bu tutuklama ve soruşturmaların ucu kime dokunursa dokunsun siyasiler kimseyi korumaya kalkmamalıdır aksi halde onların da bu suçun ortakları olduğunu kabul etmek gerekir ve bunun da vebali ağır olur.”
“Doktorlarımız ve eczacılarımız söz konusu olduğunda hemen açıklama yaparak sonuna kadar gideceğiz, peşini bırakmayacağız açıklaması yapanlar şimdi kendi partililerinin, hısım ve akrabalarının işin içinde olduğu bu yolsuzluklarda da sonuna kadar gidecekler mi yoksa birilerini korumaya mı çalışacaklar?” diye soran Özersay “Aylar önce tabela üniversiteleri konusunda acilen katı tedbirler alın diye uyarmıştık, dinlemediler şimdi çürümüşlüğün üzerine örtmeye ve gizlemeye çalışıyorlar, nafile! Bedeli ne isterse olsun sonuna kadar gidilmesi gerekir.” dedi.
Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay açıklamasında özetle şu ifadelere de yer verdi:
“Aylar önce size ‘Tabela üniversiteleri konusunda derhal denetim yapın ve katı tedbirler alın’ dediğimizde adım atmış olsaydınız bugün bu çürüme muhtemelen bu kadar ilerlemeyecekti. Ve şimdi her gün bir başka skandal, yolsuzluk, dolandırıcılık ve sahtekarlık ortaya çıkarken siz hala bu tabela üniversiteleri konusunda tek bir ciddi adım atmadınız! Oturdunuz bir torbanın olduğu gibi berbat olmasını izliyorsunuz! Üstelik de bunu sırf kendi ahbaplarınızı, adamcıklarınızı, partililerinizi korumak için yapıyorsunuz! Siyasi müdahale bu yolsuzluğa ortak olmak anlamını taşıyacaktır, vebali ağır olur!” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 3 ay Önce

Suç örgütü değil örgütleri var. Adları da UBP. DP. Bunlar be zaman adaleti düşündü. Ne zaman partizanlık yapmadı. Hangi ihaleleri temiz. Hangi icraatları şeffaf ve vicdani. Bunlardan kaç sitasi multi milyoner türedi.

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474