Pastırma kesti  tadına da baktı

banner453

Kayseri’de yoğun ilgi ile karşılaşan Tatar, çarşıyı gezdi, vatandaş ve esnaf ile sohbet etti

Pastırma kesti  tadına da baktı
banner432

Başbakan Ersin Tatar, Kayseri'de temaslarda bulunuyor. Kayseri Kalesi ve Kayseri Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret eden Tatar, kapalı çarşıyı da gezdi. 
Tatar'a Kayseri Valisi Şehmus Günaydın,  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa da eşlik etti.
Tatar, yoğun ilginin olduğu ziyaretleri sırasında basının sorularını yanıtladı.  Tatar idlip'te şehit düşen Mehmetçik için Türk milletine başsağlığı diledi.
Açıklamalarında TC - KKTC ilişkilerine de değinen Tatar, iki ülkenin birlikteliğinin 1974 sonrasına değil çok öncelere dayandığını vurguladı.
Tatar, Türkiye'nin her zaman  Kıbrıs Türk halkının yanında olduğunu, olmaya devam edeceğini söyledi.
Türk ordusunun 1974 Barış Harekatı'nda garantörlük haklarını kullanarak, Kıbrıs Türkü’nü korumak için  Kıbrıs'a çıktığını belirten Tatar, "Türkiye’nin Kıbrıs’a müdahalesine kimse itiraz edemez" dedi.
Başbakan Tatar, TC-KKTC ilişkilerinin güçlü şekilde devam ettiğini ancak bunun gelecek nesillere de doğru şekilde anlatılması gerektiğinin altını çizdi.
Bu arada Tatar, Milli Mücadele Müzesi ile Selçuklu Müzesi’ni de ziyaret etti. Başbakan Tatar, çarşı ziyaretinde eline satırı alarak Kayseri’nin meşhur pastırmasını kesti ve tadına baktı.

Tatar onuruna yemek verildi
Öte yandan Kayseri'de bulunan Başbakan Ersin Tatar onuruna akşam yemeği verildi.
Radisson Blu Otel'deki yemeğe Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KKTC Mersin Konsolosu Zalihe Mendelli, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa ve diğer yetkililer katıldı.
Başbakan Tatar bugün Kayseri Üniversitesi'nde “Mavi Vatan'da KKTC'nin Rolü” konulu konferans verecek. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER