banner564

Soruşturma bitmedi

20 yaşındaki arkadaşlarını ormanlık alana götürüp darp ettikten sonra parasını ve telefonunu çalmakla suçlanan 4 zanlı 7 gün daha hücrede kalacak

Soruşturma bitmedi
banner598

Lefkoşa’da meydana gelen olayda dedikodu yaptığı gerekçesiyle Ahmed Nader’i evinden alıp ağaçlık alana kaçırdıktan sonra önce darp edip, ardından para ve telefonunu çalan 4 zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada haklarında bir gün süreyle tutuklama emri alınan zanlılarla ilgili soruşturmanın bitmediği, ek süreye ihtiyaç olduğu belirtildi. 
Soruşturmayı yapan polis, Gamal Abelhafith Ahmed Mohamed, Logman Hamid Salih Mohammed, Shihabeldin Rabiy İsmail Mohamed, Yousif Saifeldeen Abdel Wahab Ali’nin  arkalarından konuştuğu gerekçesiyle eski arkadaşları olan Ahmed Nader’in Küçük Kaymaklı'daki evini gittiklerini söyledi. Polis, zanlıların Ahmed Nader’i okula götüreceklerini söyleyip, plakası tespit edilemeyen bir araca bindirdiklerini ifade etti. 
Polis, zanlıların Nader’i Hamitköy'de ağaçlık bir bölgeye götürüp yüzüne ve başına yumruk vurup, ciddi şekilde darp ettikten sonra iPhone 6 marka telefonunu ve 100 dolarını almak suretiyle  soygun suçunu işlediklerini anlattı. 
Polis, zanlıların 1 Aralık 2022 tarihinde tespit edilerek, mahkeme emri gereği tutuklandıklarını ve aynı tarihte Gamal Abelhafith Ahmed Mohamed’in ikametgahında yapılan aramada Ahmed Nader’e ait iPhone 6 marka cep telefonunun tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi. Polis, soruşturmanın yeni başladığını, halen aranmakta olan emareler, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirtti. 
Polis, zanlıların serbest kalması halinde aranmakta olan ve alınması gereken ifadelere etki etme olasılığı olduğunu belirterek, 7 gün daha tutuklu kalmalarını talep petti.
Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473